autor:

Alexander Wang F/W 2013 s předzvěstí nové Balenciagy

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Alexander Wang F/W 2013 s předzvěstí nové Balenciagy

 

Alexander Wang je v New Yorku hvězda s rychlostí vyhasínání přibližně stejnou jako naše Slunce. Anna Wintour ho miluje a s ní i celé Velké jablko. Pro ty, co spíš inklinují k francouzské estetice ovšem Wang momentálně představuje hrozbu.

 

Wang se totiž chystá předvést svoji první kolekci pro módní dům Balenciaga a nikdo netuší, jak bude vypadat. Jako vodítko může sloužit i aktuálně představená Wangova řada na zimu 2013 pro stejnojmennou značku.

Jakoby Alexander tušil, že budou zrovna v New Yorku takové mrazy a své publikum si chtěl získat už jen tím hřejivým dojmem, který vydává část z jeho modelů. Pleteniny, kožešiny a doufejme řádně vypodšívkovaná kůže se kolem modelek vrství tak, že by snad přežily i na Sibiři. Svetry podává Wang s bonusem kukly, lemované kabáty s dlouhými chlupatými rukavicemi.

V tvarování siluety je viditelný velký důraz na oblast ramen, čehož u tlustých materiálů dosahuje americký miláček límci, u saténových topů pak zájmu dosahuje průstřihy. V řadě se opět prosazuje Wangova jakoby nenucená hra se střihem. Výsledkem jsou například kimonové rukávy s odsazením od trupu, zauzlování na šatech či záhyby na kalhotách i sukních, které působí falešně dvojvrstvě.

Wangova uvolněnost je cítit i přes kilometry tlustých materiálů či záblesky nadřazené elegance a dává indicie k charakteru štendru, který čeká na Paříž. Jak bylo ale už jednou zmíněno, i pozitivní přínos je nevyhnutelný. Například v oblasti doplňků, jež můžou, jak jsme u amerického designera zvyklí, směle konkurovat nápaditosti oděvů. Kabelky s dvěma brašničkami na každé straně, podpatky s šedými návleky, ploché boty bez paty či jehly zakrývající jen půlku nártu se svoji pozoruhodností rovnají žíhaným látkám i svetrům s mozaikou.

Je jisté, že už za dva týdny uvidíme výsledek koktejlu nenápadně komplikovaného Američana s příjemnou razantností francouzské tradice. Realita nové Balenciagy se nevyhnutelně blíží.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál