autor:

Alexander McQueen S/S 2013 - Sarah Burton přišla s něčím novým

kategorie:
Fashion-Week
publikováno:
počet komentářů:
0
Alexander McQueen S/S 2013 - Sarah Burton přišla s něčím novým

 

Konečně přišla Sarah Burton s náznakem něčeho, co by mohl být její nápad, ale stále odpovídat filosofii zesnulého mistra McQueena. Včeličky, plástve a med jako zdroj potisku se totiž z lehce kýčovitého nápadu na modelech od Burtonové přesouvá do rovin punkové extravagance a šílenosti, která se směrem k finále stále zvětšuje.


Že téměř všechny modely vypadají jako kreace Haute Couture, na to jsme už u Sarah zvyklí. Přílišný dekor, zdobění, třpytky, perly, mašle a volány sice v kolekci nechybí, ale díky onomu tématu medových pláství a viditelných konstrukcí získávají jiný rozměr oproti tomu, který hrál prim v předchozích letech.

Poprvé od smrti McQueena se člověk nedívá na něco objemného, bílého, červeného nebo černého, na něco, co spíš vypadá jako kostým do sci-fi filmu, než jako model na (běžné) nošení. Některé šaty, včetně těch finálních s velkými květy, sice obsahují tuto estetiku, ovšem díky konstrukcím se alespoň mírně liší od těch předchozích. Mimochodem na tomto místě nemůžu nevzpomenout tendence Dolce a Gabbany, kteří výraznou konstrukci užili ve své kolekci na jaro 2013 a objevuje se i v náhledech na novou Haute Couture.

Kostýmovitost modelům zůstává, minimálně to křičí klobouky jako stvořené pro ochranu před divokými včelami. Ale... Ale je jiná, je svěží, je to totální závan nového větru, který odfoukává prach ze špinavých mcqueenovských ateliérů.

 

Alexander McQueen S/S 2013

 

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál