autor:

Maison Martin Margiela pro H&M ve videu Lukáše Hofmanna

kategorie:
Fashion Video
publikováno:
počet komentářů:
1
Maison Martin Margiela pro H&M ve videu Lukáše Hofmanna

 

Mladý talentovaný umělec Lukáš Hofmann vytvořil video využívající kolekce Maison Martin Margiela pro konfekční řetězec H&M. Podle své barevné hlavy v davu snadno rozpoznatelný student architektury exkluzivně svěřil Wornu zveřejnění interesantního snímku natočeného v Chemistry gallery, stejně jako bohatý doprovodný komentář...

 

video3

 

 

 

"Vybral jsem lidi, co jsem pro sebe považoval za zajímavé, ale žádné modely, naopak reálné bytosti z masa a kostí, každý jiný, svůj, individualita, charakter. Video se jmenuje podle křestních jmen účinkujících.

Vizuálně jsem je sdružil tím, že jsem jim v mezích přirozenosti ztmavil obočí a zgeloval vlasy, šlo o to, aby působili jako jiný druh nebo spíš jako obyvatelé určité jednotné oblasti.

 

video2

 

Dokonce jsem poprvé v životě někoho oslovil na ulici, aby mi vystupoval ve videu. Když jsem se dozvěděl, že ta dívka má umělou ruku, překvapilo mě, že jsem si toho nevšiml, ale teď myslím, že to spíš bylo tím, že mě zaujala nějaká aura. Taky je to symbolické, protože Margiela prý jako jeden z prvních začal podobné modely využívat, ale ve výsledku mi o to ani nešlo. Chtěl jsem dosáhnout toho, aby video bylo zajímavé, někdy upřímné a přitom dost přirozené, bez zbytečného patosu a manýry. Velká část nápadů vznikla až na setu, to se mi zdá správné, protože jen tam je možno dosáhnout absolutní relevance vůči prostředí, dané skupině lidí, jejich oblečení. Také jsem chtěl vytvořit video art, ne fashion video, a doufám, že se mi to povedlo. Ať lidé nosí oblečení, ne oblečení lidi.

Lidem, co trochu znají můj blog, se může zdát volba hudby trochu jednoduchá, ale opak je pravdou, i tím jsem strávil dost času. Nakonec vyhrála moje nejoblíbenější píseň, protože se vynikajícně hodí rytmicky i významově, má hloubku a stojí mimo mantinely smutku-veselosti.

Jsem upřímně hrdý na všechny účinkující i na sebe. Neříkám o videu, že je dobré, říkám, že je správné."

- Lukáš Hofmann

 

Lukáš Hofmann - A. C. H. J. J. K. K. L.

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist