autor:

Infusion Jany Knauerové

kategorie:
Fashion Video
publikováno:
počet komentářů:
0
Infusion Jany Knauerové

 

Projekt Infusion vychází z Jany Knauerové. Z toho, jak si ji představuje fotograf Jan Grombiřík, návrhářka Jindra Jansová a obuvní designér Antonín Šimon. Zasazují ji do neurčitého času, oblékají do antitrendových oděvů s prvky pánské krejčoviny Jindry Jansové a obouvají do avantgardní obuvi Antonína Šimona, která je spíše uměleckým objektem než běžnou součástí botníku.

Vedle Jany Knauerové byl velkým inspiračním zdrojem i prostor White Gallery v Osiku. Toto ojedinělé místo sloužilo jako dějiště celého focení i vytváření vizuálně vyzrálého snímku. Jana i White Gallery spolu skvěle koexistují a vzájemně nepotlačují svůj charakter - čistota místa podporuje a podtrhuje Janinu krásu.

Na fotografiích působí Jana Knauerová jako křehká, přesto vnitřně silná žena. Na videu se ještě více projevuje, jaká síla proudí této modelce žilami. Při chůzi dává vzpomínat na obraz Akt sestupující ze schodů z kubistické éry dadaistického Marcela Duchampa či kráčejícího bronzového muže od futuristy Umberta Boccioni.

Futuristický tento projekt je nejen vzpomínkou na jeden ze směrů moderního umění. Futuristický je zejména v oné vizi, oním spojení tří mladých tvůrců, kteří do něj dali to nejlepší ze sebe a svých umů a dovedností. Začtěte se do jejich vyjádření, které postytkli speciálně pro Worn.

 

jana1jpg

 

 

INFUSION ANTONÍNA ŠIMONA

 

“Když mě Honza oslovil ke spolupráci na projektu s ním a  Jindrou, neváhal sem ani vteřinu protože mi bylo jasné že to nebude jen o Janě ale o nás čtyřech,” začíná Antonín Šimon. “V mé části projektu jsem se soustředil na obuv. Zásadní pro mě byla osobní intuice a naše "rozhovory" s Honzou a Jindrou, všichni jsme se tím posouvali a nalézali svou vlastní cestu. Každý z nás měl při práci své soukromý a velký prostor vystavět svou část konceptu, takže z žádné strany nešlo o omezení či přizpůsobení.”

Antonín Šimon přikládá svůj hlavní cíl zachycení změny Jany Knauerové, tedy proměnou, kterou si prošla při svém nástupu na světové pole modelingu. Hlavním však bylo zachovat Janinu přirozenou tvář bez jakékoliv okázalé pózy. Obuv nesměla esteticky přebít modelčinu osobnost, ovšem přitom ji měla podpořit sebevědomí.

 

jana22jpg

 

"Pokud jde o samotnou obuv jsou to vlastně dvě boty v jedné, jednu vidíte, druhá je uvnitř. Vždy pro mě byla důležitá klasika a láska k řemeslu, nicméně netradičním pohledem jsem obešel anatomické členění aby byla samotná noha co možná nejméně konkrétní. Druhou důležitou věcí byl samotný materiál, který mě svými vlastnostmi dovolil vytvořit pocit tekoucí hmoty, která se rozehrála při samotném pohybu,. Především kvůli těmto detailům a drobným těkavým momentům, jsem rád, že celý projekt vznikl i ve videu. Fotografie je úžasný obor ale jsou věci které zachytí zcela jinak než živý obraz."

"Osobně považuji za velmi těžké najít dnes tým lidí-osobností, kteří se dokážou vcítit do vašeho tvůrčího světa a naopak. A když se teď z odstupem dívám na naše video tak to ve mě pořád rezonuje. Vytváří to ve mě nezodpovězené otázky což mě vlastně strašně obohacuje."

 

 

INFUSION JANA GROMBIŘÍKA

 

"Síla projektu Infusion spočívá hlavně v tom, že to byla a je srdeční záležitost. Vše, co člověk dělá, by mělo být hlavně o pocitech. Modelkou byla Jana Knauerová, což je obrovská osobnost světového formátu. I ta Janina postava pomohla dostat Infusion na úroveň, na které momentálně je. Svůj podíl na tom má i prostor White Gallery v Osiku, který má, stejně jako Jana, svoji jedinečnou osobitost a obrovský charakter," řekl Jan Grombiřík v nedávno zveřejněném rozhovoru.

"Chtěl bych navíc vzpomenout jména skvělého kameramana Matěje Piňose a fenomenálního střihače Davida Lorenze. Dělají v postatě úplně jinou práci, podílí se se mnou na úplně jiných tématech. A to je právě velmi zajímavé - dokáži je jinak nasměrovat. Jejich nezaujatost v módě nehraje žádnou roli, tu práci udělají vždy neuvěřitelně. Sice jim předem řeknu, co mají točit a jak, ale to řemeslo zvládají absolutně perfektně."

 

 

INFUSION JINDRY JANSOVÉ

 

Česká návrhářka Jindra Jansová si velmi váží spolupráce, která mezi ní, Antonínem Šimonem a Janem Grombiříkem vznikla."Spolupráce je v našem oboru zapotřebí. Člověk tak vyleze ze své ulity, kterou si ve svém ateliéru vytvoří, a která je součástí určitého názoru. Důležitá je i komunikace – ta je základním kamenem nejen fashion designu, ale i jakékoliv jiné činnosti."

"S prvotním nápadem na naši kooperaci v rámci tohoto projektu přišel Honza Grombiřík, známe se už pár let. Spolupracovali jsme již na focení mé diplomové práce a ty fotky hrají v mé kariéře zásadní roli. Honza je mladý talentovaný kluk. Je sice jako malé dítě, které chce vidět všechno a hned, ale právě v tom je jeho kouzlo – na druhou stranu není vůbec jednoduché s ním držet tempo. Antonín je člověk, kterého si velice vážím nejen pro jeho přístup k práci, ale i pro přístup k životu vůbec. V jeho tvorbě je obsažen respekt k řemeslu, zároveň však cesta vpřed."

 

jana33jpg

 

Jindra říká, že přispěla oděvem, ovšem zmiňuje se také o tom, že každý ze zúčastněných se svým způsobem podílel na práci toho druhého. Šlo hlavně o mezilidskou komunikaci, doplnění o pohled člověka se stejným nebo minimálně podobným cítěním, zařazení nových podnětů...

A samozřejmě Janu Knauerovou! "Je to naprostý profesionál, který si však zachoval „svou tvář“ - proto je také tak úspěšná.  Pouze pár lidí je tohoto schopných a Jana mezi ně patří. Umí být naprostý chameleon, avšak na každé fotce vidíte kouzlo, které vyzařuje pouze z „Jany“."

"Výsledkem tohoto projektu se stala výpověď jedné generace, která obdivuje rovnováhu, vytříbenost a staví se proti přebytku bez rozmyslu. Zastavit se – vnímat – cítit. Výkřik v podobě klidného gesta," komentuje Jindra své nadšení z Infusion a dodává, že práce s lidmi, jichž si váží, je obrovskou výhodou jejího oboru.

"Doufám, že se v budoucnu s těmito lidmi opět pracovně setkám, a že se projekt Infusion vryje do historie české módy jako otisk jedné generace."

 

INFUSION

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál