Zobrazit popis sekce

Kalendář akcí

Tipy na kulturní akce, kalendář toho zajímavějšího.

autor:

Začíná Movember, měsíc knírů a boje proti rakovině

kategorie:
Kalendář akcí
,
cena vstupného:

Začíná Movember, měsíc knírů a boje proti rakovině

sediva-cara

Prvním listopadovým dnem započíná měsíc knírů a všech neohrožených mužů. Ti mají možnost veřejně bojovat proti rakovině prostaty a to pouze tím, že se nebudou holit. Tedy pouze... je to o malinko složitější.

Movember vznikl v roce 2003 v Austrálii jako obyčejný žert u piva. Dohromady se dali Mo bratři a Mo sestry, podporující vousatou ozdobu tváře. Postupně se z tohoto vtipu stal kult, který stabilně funguje v řadě zemí celého světa. Mo sourozenci totiž zjistili, že právě knír dokáže rozpoutat celkem zajímavé debaty. A tak ho začali využívat k propagaci kampaní proti moru naší doby. Konkrétně v České republice putují všechny vybrané peníze do nadačního fondu Muži proti rakovině.

 

knir

 

dvojita cara

 

JAK A PROČ SE ÚČASTNIT?


Jakýkoliv muž se může od 1. 11. 2012 registrovat na stránkách Movemberu. Po celých třicet dní má jediný úkol - pěstovat si svůj knír. A samozřejmě, pokud se vás někdo zeptá "Proč?", vysvětlíte mu celý princip. No a potom už jen čekáte, jak se bude vaše nová módní ozdoba líbit ostatním a jak moc za ní přispějí nadaci Muži proti rakovině.

Motivace je veliká. Za prvé jde přeci o vaši novou skvělou image, přiblížíte se takovým modlám, jakými jsou Freddie Mercury, Jimi Hendrix či Carlos Santana. Za druhé - rozšiřování povědomí o rizikách rakoviny prostaty je velmi hrdinská záležitost, informací nikdy není dost a zainteresovaných lidí už vůbec ne. A za třetí máte možnost splnit si takový americký sen a stát se králem Movemberu. Slavnostní párty se bude konat 30. listopadu v pražském SaSaZu.

 

254301_10151098582361283_1695532076_n (1)

 

sediva-cara

 

I PRO DÁMY

 

Mo bratři, jak se nazývá komunita všech knírkařů, mají své Mo sestry. Ty jsou pro ně důležitou oporou a rozhodně nezůstávají opomenuty. Dámy to s knírky sice nemají tak jednoduché, ale žádná žena se nemusí bát těch nalepovacích, plastových ani třeba ekologických dřevěných.

 

conevite

 

sediva-cara

 

ŘADA ZNÁMÝCH TVÁŘÍ

 

Jmen, které se objevují ve spojení s Movemberem, je skutečně nespočetně mnoho. Na fotografie obsahující vzrostlé kníry se můžete těšit například u Matěje Rupperta, Ondřeje Brzobohatého, kluků ze skupiny Eddie Stoilow, Tata Bojs i Wohnout, fotografů Martina Tisa či Tomáše Třeštíka, ba dokonce i u celých hokejových týmů Sparty a Slávie.

 

Knirek je kral

 

sediva-cara

Worn bude Movember bedlivě sledovat a vyjadřovat plnou podporu jemu i nadaci Muži proti rakovině.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál