autor:

Vystavovatel a jeho diváci + Rudolf Štursa - Fotografie

kategorie:
Výstava
Dům umění, Malinovského náměstí 2, Brno
cena vstupného:
80 Kč, zlevněné 40 Kč

Vystavovatel a jeho diváci + Rudolf Štursa - Fotografie

Dům umění města Brna představuje v období 4. 5. – 12. 6. dvě zajímavé výstavy.

sediva-cara

1

Vystavovatel a jeho diváci
Pavel Karous, Michal Pěchouček, Pavel Sterec, Dušan Zahoranský

Tvůrce výstavy je člověk, který s důvěrou ve vnímavého diváka směřuje jeho cesty prostorem galerie nebo muzea. Čtyři přizvané tvůrce lze považovat za dočasnou skupinu, která po společných konzultacích vytváří scénografický celek složený z několika osobitě pojednaných částí, určených k vzájemné prezentaci uměleckých děl. Dílčím tématem „vystavovatele“ je zkušenost diváka, jeho vnímání umění ve výstavních prostorách, stejně jako divákova představa o formě a žánrech v umění. Toužebným cílem je oslovit divákův sentiment a přitom nezabřednout do spekulativnosti, přílišného formalismu, samoúčelné ironie a nostalgie.

 

vystavovatel_pavel sterec

Vystavovatel - Pavel Sterec

vystavovatel_michal pechoucek

Vystavovatel - Michal Pěchouček


plot-600

2

Rudolf Štursa – Fotografie

Výběr z tvorby brněnského fotografa Rudolfa Štursy je koncipován jako připomínka jeho rozsáhlého celoživotního díla – vztahuje se k období od konce padesátých let po léta osmdesátá. Fotografie, které vznikaly většinou během autorových cest po Evropě i jiných kontinentech, představují humanisticky orientovaný subjektivní dokument, se schopností vystihnout charakteristický moment a atmosféru místa, okamžiku.

Rudolf Štursa - Brilianty 1964 Polsko, Pana vynech 1978, Tri turiste Jugoslavie 1969

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál