autor:

Výstava Marilyn Monroe v Jízdárně Pražského hradu ode dneška i v noci

kategorie:
Výstava
Jízdárna Pražského hradu, Praha 1
cena vstupného:
240 Kč, snížené - 120 Kč

Výstava Marilyn Monroe v Jízdárně Pražského hradu ode dneška i v noci

Mimořádná prázdninová akce Letní noci s Marilyn je od 15. srpna do 1. září připravena pro návštěvníky unikátní světové putovní výstavy Marilyn, instalované do 20. září v reprezentativních prostorách Jízdárny Pražského hradu.

Letní noci s Marilyn prodlouží  otevírací dobu výstavy od pondělí do čtvrtka do 22 hodin, v pátek, sobotu a neděli dokonce až do půlnoci. Návštěvníci, kteří si zakoupí vstupenku po 20. hodině, dostanou druhou zdarma! Navíc vždy ve 20.00 jsou  zdarma k platné vstupence připraveny zasvěcené komentované prohlídky, přibližující rozporuplný život módní ikony a hollywoodské star Marilyn Monroe, která však uvnitř zůstávala osamělou Normou Jeane Mortenson.  Jedinečný zážitek završí  projekce tří digitálně zremastrovaných filmů s Marilyn Monroe v hlavní roli: Někdo to rád horké, Páni mají radši blondýnky a  Slaměný vdovec, které jsou na programu každý den od 21.00 hodin v zahradách Pražského hradu. Pozornému divákovi určitě neunikne, že mezi  30ti páry bot a téměř 50ti modely z hereččina šatníku, které jsou na výstavě Marilyn k vidění, nechybí ani ty, jež oblékla právě v těchto slavných filmech.

Výstavu  Marilyn  pořádá společnost Armentano ve spolupráci se Správou Pražského hradu a Museo Salvatore Ferragamo. Praha je po Florencii teprve druhým městem, kde si veřejnost může prohlédnout nejucelenější kolekci  kostýmů a bot z filmů i z osobního života Marilyn Monroe, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů.

Výstavu koncepčně doplňují díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy, pocházející z různých období – od klasiky až po současnost, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marylin Monroe. Zastoupeni jsou například Antonio Canova, Yves Klein nebo Andy Warhol. Výstavu připravenou v loňském roce kurátory italského muzea Salvatore Ferragamo provází reprezentativní katalog.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál