autor:

Simply 98 pieces Karolíny Juříkové a Jana Grombiříka

kategorie:
Výstava
,
cena vstupného:

Simply 98 pieces Karolíny Juříkové a Jana Grombiříka

sediva-cara

Pokud se vydáte v těchto pochmurných podzimních dnech do Simple Concept Storu v Pařížské, ocitnete se rázem ve zcela odlišné atmosféře. Sice mírně vzpomínkové a tak i melancholické, ale zároveň kouzelné svým příběhem. V prostorách módního obchodu totiž uvidíte nový projekt Karolíny Juříkové a Jana Grombiříka, který se zamýšlí nad marnotratnostní dnešních nákupů a s nimi spojeným oblečením bez historie.

Kreativního ředitele Simple Concept Storu Lukáše Loskota oslovil nedávný úspěch studentky pražské VŠUP Karolíny Juříkové v soutěži Simply for Simple. Začínající oděvní designérka přepracovala halenku po své babičce do nové, moderní podoby. Zaštítil tak její další projekt - Simple 98 pieces.

V prezentované instalaci se Karolína Juříková zamyslela nad tím, kolik se dá za cenu oné citově významné halenky koupit obyčejných bílých triček. Číslo se vyšplhalo téměř ke stovce. Všech 98 kousků bělostného oblečení Karolína nařezala a vytvořila z nich unikátní objekty. Společně s ní tuto ideu rozvinul fotograf Jan Grombiřík, na jehož snímcích pomáhá navodit kontext jako androgynní postava modelka Daniela Kociánová. O grafickou stránku projektu se postaral Jakub Samek ze studia MÜTANTA.

Milovníci umělecké i obdivovatelé módní fotografie si tuto ojedinělou výstavu nesmí nechat ujít. Příležitost ji vidět mají až do půlky prosince.

sediva-cara

Simply 98 pieces v Simple Concept Store
© Jan Grombiřík

dvojita cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál