autor:

NOW & WOW znovuzrození módní fotografie

kategorie:
Výstava
Langhans Galerie, Vodičkova 37, Praha 1
cena vstupného:
základní 60,- Kč snížené 30,- Kč (žáci, studenti) hromadné 20,- Kč (10 osob a více) držitelé ZTP zdarma

NOW & WOW znovuzrození módní fotografie

now wow plakát

Výstava fotografií věnující se fotografiím z fashion blogů. Kromě toho však máte možnost shlédnout vzácnou módní sérii z 90. let od věhlasného fotografa Roberta Franka a slavnou sérii "GO SEES" mezinárodního módního fotografa Juergena Tellera.

Kurátor výstavy: Walter Keller

predel

Po desítkách let, kdy módní fotografii tvořily neustále se střídající generace profesionálních fotografů, a kdy byly tyto fotografie následně publikovány v uznávaných časopisech, nyní nastává změna. Největším snem nejprogresivnějších fotografů už není dostat se na obálku Vogue. Raději chtějí oslovit co největší počet diváků prostřednictvím svých blogů zveřejňovaných na internetu. Obrazy představované na těchto blozích jsou doslova šílené, míchá se v nich pouliční, reportážní, lifestylová i módní fotografie, vytvářejí mladý pohled na moderní svět, ve kterém žijeme.

Vězměme si například Yoichi Nagatau z Japonska a jeho extravagantní portréty mladých lidí. Má divokou, až hysterickou představivost. O své sérii přibližně 500 fotografií říká: “Po více než tři roky jsem fotil bizarně oděné účastníky různých kostýmních večírků, které organizoval jeden přítel. Udělal jsem doposud 500 portrétů a další budou následovat. Od západních fetišistických stylů jako bondáž, sadomasochismus a latex, jež se do Japonska dostaly převážně v devadesátých letech, až k doma pěstovaným stylům jako Gothic, Gothic Lolita, sladká Lolita, služebná, cyberpunk a jiným specifickým módám nočního života na tomto odlehlém konci světa, jenž se nazývá Tokyo - tato široká paleta poukazuje na spojení západu s východem, minulosti s budoucností. Podobní nonkonformisté se objevují převážně v dobách sociálního neklidu nebo na konci nějaké éry.”

advancedstyle

advancedstyle.blogspot.com

Podle německého časopisu STERN zaznamenávají webové stránky švýcarské bloggerky Play Hunter – www.playlust.net – každý měsíc desítky tisíc návštevníků. “Od rána do večera, odnikud do předních řad a zpět. Tím, že lovím módní styly mezi švýcarským venkovem a mezinárodními módními moly, se snažím rozostřit hranice mezi módou, uměním a každodenností. Pokaždé mi jde o to, abych nalezla krásu v přehlíženém či neočekávaném, temnotu v pozlátku, abych nechala módu si hrát. Nic není nikdy naplánováno, ale jsem stále ve střehu a připravená zachytit moment "Páni, foť to!" Fotím a fotky sdílím na svém blogu, aby je mohl vidět celý svět. Líbí se mi nápad stylového blogu jako okamžitého a demokratického galerijního prostoru pro nás, mobilní nomády. Žijeme ve skvělé době. Mějte vždy na paměti - cokoli děláte, dělejte to stylově, protože to svět potřebuje."

Tato výstava představí velký výběr fotografií od Číny po Jižní Ameriku, od USA po Českou republiku v interaktivní podobě, založené na digitálních technologiích, s použitím převážně iPadů a plochých obrazovek jako současné odpovědi na otázku, jak dnes obrázky cestují světem. Součástí výstavy bude rovněž vzácná módní série z devadesátých let od světově proslulého fotografa Roberta Franka a rovněž notoricky známá série "Go Sees" (Castingy) mezinárodního módního fotografa Juergena Tellera. Oba umělci budou na přehlídce zastoupeni monografiemi, jež seznámí publikum s neznámou prací Roberta Franka a dlouhodobě vyprodanou publikací (Juergen Teller).

Langhans Galerie

sediva-cara

Galerie neobsahuje obrázky.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist