autor:

Nanovo showroom: kvalitní design z 60., 70. a 80. let

kategorie:
Výstava
bývalá Ústřední budova Elektrických podniků, Bubenská 1, Praha 7
cena vstupného:
neuvedena

Nanovo showroom: kvalitní design z 60., 70. a 80. let

Otevření nového obchodu s nejen československým designem 60., 70. a 80. let Nanovo. Na místě bude jednorázový Nanovo showroom, kde ukážeme to nejlepší, co v obchodě máme. Od hodinek Prim, přes kolo Favorit až po přehrávač od Bang & Olufsen nebo židle Castelli. Jak už napovídá i samotný název, Nanovo se zaměřuje na vyhledávání a renovaci kvalitního designu z 60., 70. a 80. let. Na jeho virtuálních pultech najdete převážně tradiční československý design od uznávaných návrhářů, ale pravidelně se zde objevuje také několik kousků ze zahraničí. Současně svým zákazníkům nabízí předměty běžného užívání, na které si pamatuje téměř každý. Nožík „rybičku“ nosili v kapse všichni správní kluci.

Prohlédnout si vybrané objekty osobně bude možné v úterý 27. září 2011 od 15.00 hod v prostorách bývalé Ústřední budovy Elektrických podniků v Bubenské 1 na Praze 7. V proskleném přízemí vznikne jednodenní showroom, kde se bude možné podívat na Nanovo sortiment na vlastní oči a dozvědět se o něm další podrobnosti nebo prolistovat si knihy a časopisy o designu.

nanovo 1

dvojita cara

Program:

15.00 – 24.00 Otevření showroomu Nanovo, možnost setkat se s Nanovo týmem.
18.00 Představení projektu Nanovo
19.00 Slavnostní otevření obchodu Nanovoshop.cz.
21.00 Venkovní grilování a živá hudba (DJ).
24.00 Konec.

Po celou dobu bude na místě bar s občerstvením a odpočinková zóna s uměleckými publikacemi k nahlédnutí. Všechny srdečně zveme, slavnostní otevření se bude konat od 19.00 hod.

Facebooková stránka události zde.

dvojita cara

Mladý Nanovo tým tvoří dvojice Adam Karásek (1984) a Jiří Mrázek (1984), kteří se pro založení Nanovo obchodu společně rozhodli před dvěma lety. Jirka dodává:

„Styl druhé poloviny 20. století, především 60., 70. a 80 let, se nám podvědomě vryl pod kůži už v dětství. Aniž bychom si to uvědomovali, ovlivnily nás jednoduché tvary hraček, které dávaly mnohem vetší prostor pro naši imaginaci, i městské prostředí, kde jsme vyrůstali a které bylo masivně ovlivněno právě výstavbou z 60. a 70. let (pozn. V roce 1974 byl zahájen provoz pražského metra, o rok později se otevřel OD Máj).“

Mezi objekty, které si lze v Nanovo obchodě zakoupit, patří např. pivní sklenice navržená roku 1981 Vratislavem Šotolou, hodiny Pragotron C 301, které byly součástí vybavení většiny nádraží a škol, populární nafukovací hračky od Libuše Niklové (reedice), televizory Tesla Satelit, telefon T65 H od Bohumila Míry, který byl zařazen v roce 2005 do publikace Czech 100 Design Icons, nebo polstrované křeslo od UP závodů. Od zahraničních designérů je k mání plastová židle Plia od Giancarlo Pirettiho, která byla prezentovaná roku 1967 na veletrhu v Miláně, a zároveň je zastoupena ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku (MoMA), v obchodě se nachází také židle Castelli od stejnojmenného autora. Z elektroniky Nanovo prodává například stylový přehrávač BeoCenter 3300 ze sedmdesátých let od Jacoba Jensena, který ho navrhl pro dánskou značku Bang&Olufsen.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál