autor:

Náhled – Zdeněk Trs, Jan Uldrych

kategorie:
Výstava
The Chemistry Gallery, U Lužického semináře 11, Praha 1
cena vstupného:
zdarma

Náhled – Zdeněk Trs, Jan Uldrych

Výstava „NÁHLED“ – Zdeněk Trs, Jan Uldrych je výstavou hyperrealistické malby absolventů Akademie výtvarných umění v Praze, ateliéru klasických malířských technik profesora Zdeňka Berana. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 12. května 2011, v 19:00

Zdeněk Trs a Jan Uldrych jsou loňští absolventi Akademie výtvarných umění v Praze, ateliéru klasických malířských technik profesora Zdeňka Berana. Jan Uldrych a Zdeněk Trs vytvářejí obrazy s jasnou hyperrealistickou vizuální orientací a tíhnou k zobrazování existenciálních témat. Přesto si však zachovávají vlastní individualitu a identifikovatelnost.

 

Zdeněk Trs

Zdenek Trs, Na stole, 2008

Zdeněk Trs maluje jak hyperrealistické zpodobnění hranic života, či spíše již pouhých stop žití, stejně tak jako tematizuje "hraničnost" v plátnech připomínajících techniky op-artu. Jan Uldrych naopak předvádí ve svých realistických malbách spíše surrealistické obrazové symboly a snové výjevy.

Jan Uldrych

Jan Uldrych, Jin, 2009

Oba autoři jsou ze silné generace hyperrealistických malířů vycházejících z ateliéru Zdeňka Berana – generace, která bude jistě i s odstupem času zhodnocena, a to nejen díky řemeslnému umění jednotlivých absolventů tohoto ateliéru, ale i díky tomu, že působeni Zdeňka Berana na pražské AVU v příštím roce skončí. Tím dojde k ohraničení jeho působení a k uzavření počtu absolventů jeho ateliéru, jejichž tvorba je i v kontextu celé AVU nepřehlédnutelná.

Výstavu zahájí Pavel Kappel.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál