autor:

Graffz.cz v Artbanka Museum of Young Art

kategorie:
Výstava
Artbanka Museum of Young Art, Křídlo C, Karlova 2, Praha 1
cena vstupného:
40/80/160kč

Graffz.cz v Artbanka Museum of Young Art

Bior, Crap, David 87, Epos 257, Hanes, Honey 85,
Masker, Mefisd 86, Kong, Qebe, Pleb, X-Dog

kurátor: Radek Wohlmuth

Graffiti je uměním jmen a některá z těch opravdu zajímavých představuje i tato výstava. Jazyk ulice tentokrát rezonuje hlavně na plátnech, ale nezapomíná se přitom ani na zeď. Projekt je dalším důkazem skutečnosti, že to, co začalo na hraně zákona, dnes dobývá galerie. Účastní se ho příslušníci momentálně nejaktivnější generace českých writerů, kteří se sice nebojí přesahů, ale neztratili ani kontakt s komunitou. Metro pro ně stále znamená výzvu. Mají skills a mají co ukázat. Jde o progresivní autory především z okruhu respektované IIG crew, provokativních CAP, ale i legendární DKS. Prezentují rozdílné přístupy, které jsou si blízké hlavně tím, že se nebojí zabrousit ani mimo ortodoxní oblast písma. Groteska, typografie, gamesy, expresivní abstrakce, surrealita – to všechno mají ve svém rejstříku. Graffz.cz ukazuje umění, jež v sobě stále nese protest, a proto má stále nejvíc nepřátel. Je to nová estetika ve starých zdech.

Otevřeno:

denně 10 – 19h

Graffz.cz v Galerii Artbanka 1

Do 15. 01. 2012 budete mít poslední možnost navštívit také dvě další výstavy v Křídle C Colloredo-Mansfeldského paláce - paralelně s výstavou GRAFFZ.CZ jsou zde k vidění VKV - věcnost, každodennost, všednost a Vůbec nic to neznamená.

Artbanka Museum of Young Art:

AMoYA je ojedinělým projektem na české současné výtvarné scéně. V rekordně krátké době – za pouhé 4 týdny – se z desítek let zanedbaného paláce Colloredo - Mansfeld v centru Prahy stalo centrum současného mladého umění. Výtvarným konceptem AMoYA je atraktivní prezentace současného umění předkládaná v mezinárodním kontextu. AMoYA je místem setkání mladých umělců a jejich učitelů.

artbanka logo

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • No, podla google existuje aj to aj to, a ked kurator tvrdi, ze take existuje tak snad sa nemyli :)

      0   0 Nahlásit X Odpovědět
  • dks? nic takové neexistuje ani neexistovalo.. ,((

    ale možná dsk..

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist