autor:

DesignSUPERMARKET láká na první jména

kategorie:
Výstava
Palác Archa, Praha
cena vstupného:

DesignSUPERMARKET láká na první jména

sediva-cara

Pomalu se blíží Vánoce a s nimi spojené nákupy. Další ročník prodejního festivalu DesignSUPERMARKET slibuje, že na něm seženete dárky stoprocentně. Kromě zběsilého nakupování se můžete zastavit na doprovodných přednáškách či shlédnout (a samozřejmě i koupit) práce řady zahraničních designérů.  “Supermarket” ohlásil již dvě jména, na která byste si měli dát pozor. Prvním z nich je Ital Fulvio Ferrari, další je Polka Ewa Golebiowska.

 

designsupermarket

Loňský DesignSUPERMARKET - Miloš Němec

 

dvojita cara

 

Fulvio Ferarri očima teoretika a kurátora Adama Štěcha


Fulvio Ferrari, muž mnoha talentů, se během šedesátých let věnoval návrhům svítidel v rámci své vlastní značky. Poté provozoval originální restauraci na ligurijském pobřeží, kterou si sám navrhl a sám v ní i vařil. Během osmdesátých let stál u počátku zájmu o modernistický italský design padesátých a šedesátých let a se svou galerií v Turíně se stal vůbec jedním z prvních sběratelů tohoto oboru. Nyní již několik let provozuje muzeum Casa Mollino, původní turínský byt Carla Mollina. Spolupracuje s významnými světovými galeriemi, muzei, aukčními domy a magazíny.

sediva-cara

 

Ewa Golebiowska očima teoretika kurátora Davida Kalisty

 

Ewa Golebiowska je výrazná osobnost polské designové scény a zakladatelka prvního polského Design centra na Zámku Cieszyn. Jako významná teoretička designu cestuje po Polsku i celé Evropě s přednáškami, kde radí začínajícím designérům a firmám, jak spolupracovat a jak dosáhnout úspěchu. Zastává názor, že design zlepšuje komunikaci,  se doslova pro každého a v pozitivním smyslu dokáže proměnit každodenní život. Je členkou výboru udílející mezinárodní ceny DME Awards a od roku 2011 stejnou funkci zastává také v Evropském institutu pro design a zdravotní postižení (EIDD – Design for All).

dvojita cara

Neustálé rozšiřování programu a zveřejňování nových jmen budeme nadále sledovat a aktualizovat.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál