autor:

Designblok 2012

kategorie:
Výstava
, Praha
cena vstupného:

Designblok 2012

 

Pokud se budete příští týden chystat na Designblok, přivstaňte si, aby vám zbylo více času na přípravu snídaně. Ta by měla být vydatná, pokud možno s obsahem bílkovin, aby vám energie dlouho vydržela. Zkontrolujte, že máte nabité baterie ve fotoaparátu a směle vyrazte vstříc pražským dnům designu – Designblok 2012. Ten vás provede všemi směry užitého umění a nechá vás potkávat známé designéry z České republiky i zahraničí. Pro ty, kteří už vědí, co od následujícího týdne čekat, mám skvělou zprávu. Bude toho zase o něco víc a ve větším. A pokud pro vás byl Designblok předchozích třináct ročníků tabu, určitě nebude od věci to změnit.

 

dvojita cara

STUDIA

sediva-cara

 

Openstudio Šporkovský palác, Hybernská 5, Praha 1

Otevírací doba:
Út – So: 10.00 – 21.00
Ne: 10.00 – 19.00

Laboratoř současného designu. Těšit se můžete na šperky, módu, designérské prototypy, koncepty a vizionářské studie. Naleznete zde také expozici Designblok Talent Cards, která představuje naděje českého designu. Pokud si chcete rozšířit obzory a mít přehled o aktuálním dění v oboru, určitě se nezapomeňte zastavit. Čeká vás široká přehlídka mladých nápadů a inovátorských řešení. To vše doplněno o atmosféru budovy Šporkovského paláce.

Openstudio nabízí nejširší nabídku expozic a vernisáží. Z italské Carrary se vrátilo designérké duo deFORM a představí výrobky z mramoru, který do ČR dopravili v rámci projektu Carrara Trip. Těšit se můžete na dialog designu Škody Rapid a židle Tip Ton od Vitra, která nedávno instalovala svou kolekci nábytku v pasáži ČNB. Zajímavostí bude jistě spojení gurmánů městské cyklistiky Hot Dog Cycles / Headquarter a piva Heineken. Dále budou k vidění expozice univerzit ČVUT, VŠUP, UTB nebo UJEP a jejich fakult. Média budou zastupovat například Česká televize, H.O.M.i.E nebo Dolce Vita. Gorenje přináší prototyp QUBE, na kterém spolupracoval například Ora-Ito.

 

Superstudio Clam-Gallasův palác, Husova 20, Praha 1

Otevírací doba:
Út – So: 10.00 – 21.00
Ne: 10.00 – 19.00

Ve výjimečných sálech tohoto paláce naleznete prezentace projektů designérských studií a firem z oblasti životního stylu. Ty do našeho života přinášejí za pomoci manufakturní nebo ruční výroby ojedinělé a vzácné produkty, které nám zpříjemňují život. Dokazují nám, že jsme stále schopni ocenit ruční zpracování kvalitních přírodních materiálů.

Mezi vystavovateli najdete například značku hodinek ELTON, která představí své luxusní hodinky Prim, značku PRECIOSA lighting, představující ladná skleněná svítidla nebo QUBUS a jeho výrobky z broušeného skla. Dále lze zmínit STOCKIST, vyjímečné stoly s vyjímečným designem, výstavu Luxus, kterou kreativně podpořil magazín Proč ne?! Hospodářských novin nebo pokračování skandinávské filosofie v podobě nového modelu automobilky Volvo.

 

Superstudio Kafkův dům, Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1

Dům Franze Kafky je prvním Superstudiem. které je v rámci Designbloku věnováno pouze interiéru. Významnou součástí prezentací bude Italian Design Week, která zaplní celé druhé patro Superstudia Kafkův dům. Italian Design Week se letos koná podruhé, poprvé bude součástí Designbloku.

Na co se můžete dále těšit? Za zmínku stojí expozice 3xR - Redukuj/ Renovuj / Recykluj. Odvážný projekt vám předvede, jak  z “věcí na vyhození” vzniká nábytek. KENWOOD a DE´LONGHI ukážou, že kuchyňské spotřebiče mohou být stejně pikantní, jako pokrmy v nich připravované. Zvláštní zaměření má kolekce pana - design pro děti, která představuje to nejlepší z českého designu pro děti a jejich rodiče.Vespera přináší unikátní design sedacího nábytku a LE BON vytváří z koupelen plnohodnotný obytný prostor. To vše a mnohem více v Kafkově domě.

 

dvojita cara

ZNAČKY A TIPY

sediva-cara

 

Electrolux Design Laboratory

Electrolux Design Laboratory 2011 je prezentace soutěžních návrhů, jež se účastnily stejnojmenné soutěže, kterou Electrolux pořádá. Je určena pro studenty užitého umění zcelého světa. Tématem tohoto ročníku je „Inteligentní mobilita“. Představené návrhy příkladem poslání Openstudia a přináší vizionářské pohledy na užité umění. Jen stručný výčet aspektů, které ovlivňují tvorbu mladé generace designérů. Studenti zde prezentují své ideály a vize, které v mnoha případech směřují k blízké realitě. Minimalismus, hi-tech elektronika a ekologie.

 

BROKIS

Značka Brokis představuje po úspěchu na Czech Grand Design 2011 svou kolekci svítidel kombinujících přírodní materiály. Funkční doplňky interiéru uchovávající hodnotu jejich zpracování a kvalitního designu. Brokis je inspirací pro všechny začínající návrháře a designéry, kteří mají pochyby o svém budoucím úspěchu.

 

TON

Značka,která je neodmyslitelně spjatá s historií České republiky představuje svou židli ONE. Jejími autory jsou Heike a Harald Guggenbichler. Seznamte se s nejnovější kolekcí produktů a připomeňte si, proč jsou právě židle této značky synonymem kvality. Přívětivý a moderní design zaměřený na pohodlí a odolnost je ideální pozvánkou do Superstudia Kafkův dům na Praze 1.

sediva-cara

Letošní Designblok nese přívlastek Prague Design and Fashion Week z prostého důvodu. Přidala se móda a chce být vidět. Pro vás návštěvníky to znamená jen jediné - více zábavy.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál