autor:

Slap In The Bass

kategorie:
Párty
Chapeau Rouge, Jakubská 647/2, Praha 1
cena vstupného:
50Kč

Slap In The Bass

 

Slap In The Bass je maďarské duo producentů a djů, které se za zhruba rok dokázalo vypracovat na takovou úroveň, až si je do svého labelu přibral i samotný FatBoy Slim. Jejich tracky hrajou špičky spřízněné hudební scény jako jsou Crookers, Zombie Nation, Sinden, Malente, Zinc a spousta dalších. Už tento víkend, ve spolupráci s Neo Violence bookingem, startuje jejich premiérova mini-tour, která se skládá ze tří vystoupení počínaje Opavou (22.4., KlubArt) na party Euphoria, druhý den (23.4.) v brněnské Zbrojovce na BuringBeats Fashion Dance Party a konče o dva týdny později (6.5.) v pražkém klubu Chapeau Rouge na noci W.A.R.P.  Nyní krátký rozhovor, který udělal Dj dMIT.RY (Neo Violence) a vy si nenechte ujít příležitost nechat si nafackovat jejich výborným setem na jednom z blížících se mejdanů!

 

Slap In The Bass

 

predel

Rozhovor se Slap In The Bass

Rozhovor pro Worn poskytl Dj dMIT.RY (Neo Violence)

sediva-cara

 

Neo Violence: Ahoj chlapi, už se pomalu chystáte na Vaše hraní v České Republice. Můžete se krátce představit publiku, které o Vás možná doteď neslyšelo?

SITB: Jsme Kristof a Grego - producenti, djs a fanatici do hudby. Před rokem jsme začali tvořit hudbu pod názvem Slap In The Bass a dříve jsme vystupovali jako Dorty Monkeez.

Neo Violence: Je nějaká story spjata s Vaším názvem Slap In The Bass?

SITB: Ani ne :)

Neo Violence: Pocházíte z Maďarska, můžete nám přiblížit situaci na tamní klubové scéně? Většina lidí zná třeba festival Sziget, ale co klubové party, jaký styl je teď v Maďarsku populární?

SITB: tanční a klubová scéna se neustále vyvíjí. Problém vidíme v lidech, kteří se zasekávají na jednom zvuku a už nehledají dál, nesledují co se s hudbou děje jinde a tím pádem nemají tušení kam se hudba přesouváí a příchazí tak o spoustu zajímavých zvuku, které by se jim mohly, teoreticky, líbit i více. Myslíme si, že je velmi důležité sledovat jak se hudba mění, protože pokud se chcete zůstat v obraze, musíte věci obměňovat a objevovat zcela nové. Máme docela radost, že u nás jsme vlastně jediní, kdo podobný sound produkuje, což nás udržuje v první lize. Zároveň je to legrační, jelikož z mezinárodního hlediska je tento zvuk velice populární až trendy. Jinak je v Maďarsku momentálně velmi populární dubstep a vše kolem trash electra.

Neo Violence: Jak by jste tedy popsali svůj zvuk? Dostali jste se němu přirozenou cestou, nebo jste si řekli, že prostě něco takového by jste chtěli dělat?

SITB: Produkujeme různé styly. Nechceme nějak škatulkovat náš zvuk, jelikož se neustále mění a naše další ep může znít hodně odlišně, od těch předchozích. Dá se říci, že jsme k tomu došli přirozenou cestou. Hlavní je zůstat fresh :)

Neo Violence: Jakým způsobem produkujete (tvoříte hudbu) a pomocí čeho?

SITB: Používáme Aleton Live 8, Focusrite Saffire 6 USB soundcard, Mackie MR5 speakers, M-Audio Axiom 25 midi controller. Ve většině případů pracujeme odděleně a pak si vyměňujeme soubory.

Neo Violence : Nedávno jste vydali ep na významném labelu Souther Fried, ve kterém je má prsty samotný FatBoy Slim. Jak se to povedlo a jak jste se při tom cítili?

SITB: Náš kamarád nám pomohl se kontaktovat s labelem. Pak jsme jim poslali naší práci a jim se to velmi líbilo. Měli jsme velkou radost, jelikož jeden z našich cílů bylo právě vydávat na Southern Fried a povedlo se celkem rychle. Pocit to byl skvělej, doteď je skvělej!

Neo Violence : A jaké jsou blížící se releasy a vůbec plány do budoucna?

SITB: Brzy vyjde naše druhé ep pro Malenteho label No Brainer s remixy od Act Yo Age, Hostage a Grahmzilla včetně jedné spolupráce s talentovaným duem Botnek z Kanady a potom nějaké fajnové remixy.

Neo Violence : Navštívil vůbec někdo z Vás předtím Českou Republiku?

SITB (Kristof): Já jsem byl a moc se mi u Vás líbilo, hlavně v Praze. Abych byl upřímný, nejvíc se mi líbilo Vaše pivo :D

Neo Violence : No piva bude určitě dost, to Vám můžu zaručit. Díky moc za rozhovor a už se moc těšíme na Vaše vystoupení, ať už v Opavě, Brně či Praze.

SITB: Taky děkujeme a těšíme se!

http://www.facebook.com/slapinthebass
http://www.facebook.com/neo.violence
http://www.facebook.com/praguewarp

 

lomena cara horni

lomena cara spodni

 

Tagy: hudba music party

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist