autor:

MóDění - pátý večer z cyklu módních přehlídek

kategorie:
Módní přehlídka
Dům umění města Brna, Malinovského náměstí 2, Brno
cena vstupného:
150 Kč

MóDění - pátý večer z cyklu módních přehlídek

LEPORELO+ v Domě umění po roce opět ožije módní tvorbou. V pořadí pátý večer z cyklu módních přehlídek s názvem MóDění, který brněnskému publiku představuje aktuální tvorbu nejvýraznějších autorů dnešní generace, se uskuteční 7. června od 20.hodin. Představí výběr z dílen 6 návrhářů dámských i pánských kolekcí.

Centrum módního dění se v červnu po roce přesune opět do Brna a v rámci jednovečerní události tak představí nejnovější tvorbu značek PBL PRAGUE, MIRKA HORKA, LaFormela a práci výrazných studentek Daniely Peškové, Ely Jediové či Petry Ptáčkové. Dramaturgie projektu přehlídky se navíc přesunula přímo do výstavy, která bude probíhat v prvním patře budovy. Večerem bude provázet módní redaktorka pořadu Modeschau Veronika Ruppert.

Prostor potencionální klientele, ale i novinářům nabídne produkce akce ihned po ukončení programu, kdy budou všechny kolekce za přítomnosti autorů vyvezeny do předsálí budovy. Zde svou práci v podobě fotografického cyklu představí také fotografka Kamila Nora Netíková, která je zároveň autorkou vizuálu červnové události.

Na dramaturgii večerů doposud spolupracovala řada umělců nejen z módní branže. V minulosti se na projektu podílel například fotograf Jan Grombiřík nebo umělecká ředitelka Prague Fashion Weekendu Olo Křížová a další.

ram-horni
Pořadí přehlídek:

1. Ela Jediová - aktuální tvorba brněnské autorky
2. Daniela Pešková - The Wood Colletion
3. Petra Ptáčková - The Garden S/S 2013
4. MIRKA HORKA - Žít tebou F/W 2013-14, Negativ S/S 2013
5. LaFormela - NOVÁ KOLEKCE!
6. PBL PRAGUE - S/S 2013

rám dolní

sediva-cara

Daniela Pešková

Daniela Pešková dokončila bakalářský stupeň v ateliéru Marie Štránekové ve Zlíně a přesunula se na pracovní stáž k A.F. Vandevorst do belgických Antverp. „Dřevěná“ kolekce, kterou představila před rokem byla míněna právě jako bakalářské práce. Projekt vznikal téměř rok a realizoval se ve spolupráci s odborníky české legendy TON. Každý model je vytvořen z přírodního hedvábí, kůže a vlny s potisky dřevěných struktur, jako je například bříza. Daniela Pešková navrhla nejen nositelnou kolekci, ale i dřevěné doplňky.

sediva-cara

Ela Jediová

Ela Jediová je pětadvacetiletá studentka z Brna. Jako milovnice originální módy sama zaznamenala deficit v nabídce na českém trhu a své oděvy i doplňky si začala vyrábět sama. Časem však její vlastní návrhy a realizace získaly nemalý zájem okolí a k autorce se tak dostal první klient, který tak dal podnětu k založení vlastní značky. K tvorbě přistupuje s vlastními potřebami, což zaručuje citlivý přístup, který se v její práci projevuje. Autorské modely značky prodává například Pokojík, ale fanoušky Ely Jediové často potkáte také v Praze.

sediva-cara

LaFormela

Československé trio, ve složení Miroslava Kohutiarova, Katarina Ravasova a Antonín Soukup bylo oficiálně založeno v roce 2009. Autoři se setkali při studiu na Technické Univesitě v Liberci. LaFormela se v posledním roce těšila velké pozornosti odborníků i médií, která jistě hned tak neopadne. V minulém roce byla jejich práce zařazena do výběru The Best of 2012, redaktorů časopisu Dolce Vita. S kolekcí pro jaro/léto 2013, známou z loňského Prague Fashion Weekendu se značka mimo jiné před nedávnem účastnila i zahraničního Fashion Weeku v Malajsiji a své prodejní místo tak našla až na Pařížské ulici v Praze. V rámci MóDění návrháři premiérově představí nejnovější kolekci značky.

sediva-cara

MIRKA HORKA

Top Styl Designerka roku 2011 působí v Praze více než rok a věnuje se výhradně pánské módě. Kolekce Negativ S/S 2013 se dostala do finále soutěže Start-up, v rámci Prague Fashion Weekend 2012. Ve stejném období Mirka Horká navštívila i Dreft Fashion Week a Designblok Premier Fashion Week. S kolekcí Duše na oko – původně magisterskou prací z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, vloni navíc vyhrála soutěž New Fashion Contest. Se Štěpánem Růžičkou byla Mirka Horká letos v dubnu zařazena do kurátorského výběru projektu Shooting Fashion Stars, s kolekcí Žít tebou, jejíž inspirace vycházela z divadelní hry Racek od A.P. Čechova. Unikátní kolekce, které v naší zemi nemají obdoby jsou v prodeji v pražské DEBUT Gallery u Staroměstského náměstí v Praze. V Brně představí velkolepý průřez tvorbou z roku 2012 a 2013.

sediva-cara

PBL PRAGUE

Finalisty letošního ročníku Czech Grand Design představuje Katarina Král a Pavel Brejcha. Značka byla prvně představena se zimní kolekcí na Prague Fashion Weekendu 2012. Zde její členové ukázali fantastický smysl pro současnou a dostupnou módu, kterou by si každý z nás přál na českých ulicích vidět. Hlavní návrhář značky Pavel Brejcha má za sebou nejen mezinárodní vzdělání, ale i atraktivní část kariéry. Své studium dokončil na Francouzském institutu módy v Paříži a zkušenosti získal při práci u Jean Charles Castelbajaca, Maison Giles Roiser nebo v Balenciaga. Pracoval i pro módní řetězec Zara a organizaci Peclers Consulters v Paříži. Od roku 2009 působí jako asistent v ateliéru Fashion design na Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Těšit se můžete na zbrusu novou kolekci pro jaro a léto 2013.

sediva-cara

Petra Ptáčková

Designérka Petra Ptáčková má za sebou nemalé kariérní úspěchy. Patří mezi ně účast na Shooting Fashion Stars i zásadní spolupráce s výrobci S. Pellegrino a příprava, v Evropě nejúspěšnější kolekce, pro módní přehlídku značky Bvlgari, která se uskutečnila v hotelu Intercontinental v Praze. Autorka dostudovala Střední školu technickou v Praze, po níž se přesunula do Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne, kterou dokončuje. Vzácnou praxi získala také jako asistentka stylistky pod Karlem Lagerfeldem pro nejnovější film o Coco Channel. Pro letní kolekci návrhářka načerpala inspiraci ve fantazy světě Jiřího Trnky a soustředila se tak na vlastní ilustrace, jež viditelně přenesla na oděvy, s níž míří do Brna. Ukázka kolekce byla představena v rámci soutěže START-UP na mole loňského Prague Fashion Weekendu. Je pojmenovaná jako Zahrada a v Brně se představí s dvojnásobným počtem modelů.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál