autor:

Módění # 2: Zuzana Kubíčková, Anna Cichá a Michal Bým

kategorie:
Módní přehlídka
Leporelo+, Malinovského náměstí 2, Brno, Brno
cena vstupného:
volný

Módění # 2: Zuzana Kubíčková, Anna Cichá a Michal Bým

Leporelo+ připravuje v pořadí třetí produkci zaměřenou na prezentaci oděvního designu a práce nadcházející generace českých návrhářů. Akce s názvem Módění # 2 se uskuteční ve večerních hodinách dne 16. listopadu 2011. Listopadové Módění se inspiruje tvorbou, která na sebe upozornila v rámci letošního Designbolku. V první řadě nabídne kolekci pro jaro/léto 2012 návrhářky Zuzany Kubíčkové, kterou připravila společně s Oldřiškou Křížovou pod značkou ZK DRESSING. Autorem oděvů, které byly součásti projektu Osvěcím, jenž nás svou multimediální expozicí v rámci designbloku´11 upozornil neobvyklým způsobem, je designér Michal Bým. Projekt Osvěcím je založen na prezentaci nejen Michala Býma ale i dalších umělců, podílejících se na zvukových a audiovizuálních výstupech, které budou součástí show. Protože prezentace v rámci Módění mají zároveň zajistit prostor pro studentskou nebo absolvenstkou tvrobu studentů z oboru. Tento prostor svou magisterskou prací - kolekcí s názvem Eternal Seekers tentokrát vyplní designérka z Brna Anna Cichá.

ram-horni
Pořadí přehlídek:

Anna Cichá - Eternal Seekers
Michal Bým - Osvěcím
Zuzana Kubíčková a Oldřiška Křížová - ZK DRESSING J/L 2012

rám dolní

I po ukončení akce bude v prostorách kavárny a designshopu Leporelo+ možné prohlédnou instalace ukázek z vybraných kolekcí po několik následujících týdnů. Cílem těchto událostí je prezentace současné tvorby mladých oděvních designérů, studentů z oboru, ale i dalších umělců jejichž tvorba zasahuje do módní scény za účelem přiblížení jejich práce veřejnosti a podpory její propagace.

sediva-cara

Zuzana Kubíčková

Návrhářka absolvovala Vysokou školu umělecko-průmyslovou, ateliér Módní tvorby pod vedením Josefa Ťapťucha v roce 2009. Oponenturu její diplomové práce s názvem „Zima“ práce zpracovala návrhářka Denisa Nová. Autorka absolvovala několik odborných stáží na univerzitách ve Francii na École Supérieure des Arts Appliqués, Paris a na Islandu. V roce 2009 byla autorka za tuto kolekci oceněná Národní cenou za studentský design ve dvou kategoriích. Zároveň byla s kolekcí nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii objev roku a Módní designérku roku a zařazená do finále soutěže Top Styl Designer. V roce 2010 se zařadila mezi 4 nejúspěšnější finalisty celonárodní soutěže Shooting Fashion Stars v centru současného umění DOX. Během své kariéry prezentovala sovu práci v rámci řady přehlídek a soutěží v České republice i v zahraničí mezi něž patří i český Designblok. V autorské tvorbě spolupracovala s Oldřiškou Křížovou pod značkou OLO-DRESSING. V současné době však žije v Miláně, kde pracuje s Oldřiškou Křížovou pod novou fůzí značek ZK DRESSING.

http://cargocollective.com/zuzanakubickova
http://www.olo-dressing.cz/

sediva-cara

Anna Cichá

Anna Cichá se narodila v roce 1986. Po absolvování střední uměleckoprůmyslové školy oděvní vystudovala Oděvní design na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně u Mgr.art Márie Štranekové, Atr.D. Zde na jaře 2011 diplomovala s magisterskou prací Eternal Seekers. Se svými kolekcemi se řadí mezi nejvýraznější absolventy zlínského ateliéru, kde v současné době působí na pozici asistenta. Kolekce byla vytvořena pro hudební projekt Lenky Dusilové a Beaty Hlavenkové. Kolekci tvoří soubor modelů primárně určených k produkcím na jevišti. Průvodními přívlastky kolekce jsou: jednoduchost s funkčností, kořeněné střídmou extravagancí. V současnosti autorka tvoří pod značkou ANNACC.

http://www.annacc.cz/

sediva-cara

Michal Bým

Designér se narodil v roce 1988. Absolvoval studium v ateliéru kresby a typografie Karly Hoffmannové a navázal studiem v ateliéru užité a reklamní grafiky. Následovala práce art-directora, při níž se začal oděvnímu návrhářství věnovat a vytvořil několik autorských konceptů. Společně s Janem Šafaříkem založili značku, art-wear-print platformu s názvem Coer La Poem. Ve spolupráci s Mojmírem Burešem a Ondřejem Anděrou (WWW) nedávno vytvořili stop-motion animaci I Will Bathe You in the Crystal Light of Aortic Aneurysm, jehož vernisáž se uskutečnila v mezinárodním centru současného umění Meet Factory v Praze. Tvorbu Michala Býma byla ve výběrovém řízení letos poprvé zařazena mezi vystavující v rámci Designbloku ´11. Ve své práci se snaží se nalézet rovnováhu mezi minimalistickými tvarovými formami, drží barevnou jednotnost, stálost. S oděvem pracuje jako s vlastní emocí, která jeho prostřednictvím prosakuje na povrch.

http://osvecim.blogspot.com/

sediva-cara

modeni 2 1

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál