autor:

Struny podzimu: Spotlight s Ghostpoetem, Robertem Ondřejem Pivcem i Vojtou Dykem

kategorie:
Koncert
Roxy / NoD Dlouhá 33, Praha 1
cena vstupného:
do všech prostor Roxy/NoD 450 Kč

Struny podzimu: Spotlight s Ghostpoetem, Robertem Ondřejem Pivcem i Vojtou Dykem

V sobotu 5. listopadu čeká na návštěvníky pražského prostoru Roxy/NoD festivalová klubová noc Spotlight inspirovaná atmosférou newyorských klubů, která nabídne originální směs jazzu, hip hopu i staré hudby. Na několika scénách zde vystoupí například jazzový vizionář Robert Glasper se svou hiphopovou formací, britský progresivní rapper Ghostpoet, jazzman Ondřej Pivec, zpěvák a herec Vojtěch Dyk či beatboxer En.dru. Následující večer bude na témže místě patřit výhradně Robertu Glasperovi, který se tentokrát představí se svým jazzovým triem. Vstupenky na oba večery jsou v prodeji ve Festivalovém informačním centru a pokladně klubu Roxy. Více na www.strunypodzimu.cz.

Nadcházející sobotu produkce festivalu Struny podzimu obsadí všechny prostory klubu Roxy/Nod. Program bude probíhat na třech scénách. Z toho je patrné, že projekt Spotlight, který již po tři roky patří k pravidelným platformám festivalu představujícím mladé talenty, letos poprvé expandoval v pestrou klubovou noc. Nabídne nabitý program, který začne v 19.30 hodin a potrvá až do ranních hodin. Klub NoD bude otevřen veřejnosti již od 18.00 hodin.

sediva-cara

Robert Glasper

Středobodem a očekávanou hvězdou Spotlightu je americký pianista Robert Glasper, jenž se představí se svou hiphopovou formací Experiment. Během večera si však vyzkouší spolupráci i s některými českými hudebníky. Robert Glasper je mužem dvou tváří: spolupracuje jak s jazzmany formátu Terence Blancharda či Christiana McBrida, tak i s rappery jako Mos Def nebo Q-Tip. Obě své paralelní hudební „identity“ skloubil na loňském albu s názvem Double Booked. „Rozhodli jsme se představit obě polohy tohoto mladého a výjimečně talentovaného hudebníka během dvou různých večerů,“ dodává umělecký ředitel Strun podzimu Marek Vrabec. V neděli se totiž Robert Glasper představí festivalovému publiku se svým jazzovým triem, ve kterém účinkují hráč na kontrabas Derrick Hodge a bubeník Mark Colenburg.

ROBERT GLASPER EXPERIMENT "Live in PARIS"

sediva-cara

Ghostpoet

Další hvězdou sobotní klubové noci je Obaro Ejimiwe aka Ghostpoet – londýnský zpěvák, rapper a elektronický producent patří k vycházejícím hvězdám nezávislé ostrovní scény. V letošním roce vydal debutové album Peanut Butter Blues & Melancholy Jam, které mu hned vyneslo nominaci na britskou hudební cenu Mercury Prize.

Hlavní scéna klubu Roxy bude patřit také Ondřeji Pivcovi, který do Prahy poprvé přiváží svou newyorskou kapelu CRP band. Ta vystupuje v sestavě Ondřej Pivec – klávesy, Russel Carter – bicí a Karel Růžička Jr. – saxofon. Jejich hudba se ponese ve znamení chytlavého fusion, zazní původní skladby na pomezí funku, soulu a hip-hopu.

Ghostpoet - Survive It

sediva-cara

Scéna NoD bude patřit komornějšímu programu, který zahájí Q&A s Robertem Glasperem a Ondřejem Pivcem, jejichž konverzaci bude moderovat mladý publicista Daniel Konrád. Následně vytvoří Glasper s vybranými českými hudebníky Spotlight All Star Band, který doprovodí Vojtěcha Dyka v několika jazzových písních. Všestranný zpěvák a herec Vojtěch Dyk se pak návštěvníkům představí i v dalších polohách, utká se v improvizovaném jamu s dvojnásobným mistrem v beatboxu En.druem a jako bonus pro publikum si vyzkouší interpretaci barokních árií za doprovodu ansámblu Musica Florea. Sám En.dru pak odehraje one-man-jam show: beatboxově-vokální improvizace s použitím loopstation. „Chceme v neformálním klubovém prostředí vytvořit inspirativní hudební laboratoř, podhoubí, ve kterém se hudebníci vzájemné inspirují a motivují a dělí se o zkušenosti,“ dodává Marek Vrabec.

Během večera se na třetí chilloutové scéně představí další hudebníci patřící k mladé české jazzové generaci. Vystoupí trio kytaristy Davida Dorůžky, který bez nadsázky patří ke světové jazzové elitě. Ze studií v Dánsku na Struny podzimu zavítá saxofonista Luboš Soukup, který rozhoupe publikum se svou formací Points. Luboš Soukup je držitelem „čokoládového“ stipendia Strun podzimu, které je udělováno na podporu mladých talentovaných hudebníků při jejich zahraničním studiu. Originální benefiční čokolády bude možné zakoupit i na klubové noci v Roxy. Luboš Soukup se během večera objeví i jako host tria Davida Dorůžky.

 

Struny podzimu: Spotlight s Ghostpoetem, Robertem Ondřejem Pivcem i Vojtou Dykem 2

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál