autor:

Koncert eSACHERe, v Národní galerii - Klášteře sv. Anežky České

kategorie:
Koncert
Národní galerie - Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, Praha 1
cena vstupného:
volný

Koncert eSACHERe, v Národní galerii - Klášteře sv. Anežky České

KONCERT "eSACHERe" - 12 SKLADATELŮ ŠVÝCARSKÉHO MECENÁŠE PAULA SACHERA (1906 - 1999)

Jste zváni na premiérové koncertní uvedení švýcarského projektu "eSACHERe", českým violoncellistou Františkem Brikciem, které se koná v pondělí 9. května 2011, od 19:00 hodin, v Národní galerii - Klášteře sv. Anežky České v Praze (Milosrdných 17, Praha 1). Na koncertě "eSACHERe" vystoupí český violoncellista František Brikcius se skladbami 12 světových skladatelů (Conrad Beck, Luciano Berio, Pierre Boulez, Benjamin Britten, Henri Dutilleux, Wolfgang Fortner, Alberto Ginastera, Cristobal Halffter, Hans Werner Henze, Heinz Holliger, Klaus Huber a Witold Lutoslawski). Hosty večera budou dirigent Jan Talich a eSACHERe Cello Ensemble.

U příležitosti 70. narozenin švýcarského dirigenta a mecenáše Paula Sachera (1906 - 1999) oslovil ruský violoncellista Mstislav Rostropovič 12 skladatelů k vytvoření 12ti skladeb pro violoncello (cyklus eSACHERe), které částečně byly slavnostně provedeny v Curychu 2. května 1976. Skladby využívají motiv složený ze jména Paula Sachera (Es, A, C, H, E, Re). Koncert "eSACHERe" se koná pod záštitou pod záštitou Velvyslanectví Švýcarské konfederace a v rámci 9. ročníku festivalu 9th Annual Daniel Pearl World Music Days.

 

Koncert eSACHERe plakát


Vstup na koncert je volný, nicméně vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme rezervaci na emailové adrese: rezervace@Brikcius.com

 

ram-horni

FRANTIŠEK BRIKCIUS

 

FRANTIŠEK BRIKCIUS

Český violoncellista František Brikcius se narodil v Praze. Absolvent Konzervatoře v Praze (prof. J. Kulhan) a JAMU v Brně (prof. B. Havlík, E. Rattay). Další studia v UK (Prof. A. Shuttleworth) a Japonsku. Koncertní turné v ČR a zahraničí (Alžírsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Francie, Itálie, Německo, Polsko, Rakousko, Rusko, Švédsko, Turecko, UK). Věnuje se interpretaci violoncellových skladeb 17.-21. století, zejména pak pro violoncello sólo. Dále se soustředí na díla českých, tzv. terezínských a současných skladatelů. V současnosti připravuje se svou sestrou Annou nový program violoncellového Dua Brikcius. Hraje na violoncello George Kriwalski (1904).
Tagy: hudba koncert

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál