autor:

VŠUP SHOP

kategorie:
Festival
Galerie VŠUP, Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
cena vstupného:

VŠUP SHOP

Studenti VŠUP opět nabídnou své práce k prodeji. Ve dnech 14. – 18. prosince se bude konat další ročník speciální prodejní akce studentů a absolventů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, která nese název VŠUP SHOP.

Akce VŠUP SHOP se po komornější variantě v ateliéru, poprvé konala v minulém roce ve větším rozsahu přímo v galerii školy. Obrovský zájem veřejnosti potvrdil, že nadčasové, netradičně řešené a originální zboží studentů je velmi žádané. Supervizi nad celou akcí převzal Ateliér módní tvorby, vedený módním návrhářem Josefem Ťapťuchem. Budou to právě módní návrhy z jeho ateliéru, jež tvoří dominantní část prodeje. Šaty, kalhoty, trička od budoucích módních návrhářů, ale doplní i práce studentů z jiných ateliérů. VŠUP SHOP neklade studentům žádná omezení, budou se proto účastnit i studenti z Ateliéru keramiky, designu výrobků a dokonce i animace. Nabídku doplní absolventi VŠUP, módní návrháři, kteří mají dnes už zavedené jméno a stálou klientelu, například Chatty, Mirka Talavašková nebo Zuzana Kubíčková. Obdiv už několik let sklízí Helena Heinz se svými variantami na luxusní mýdla a etablované je i jméno šperkařky Kláry Šípkové z ateliéru K.O.V. Evy Eisler. Mladé studenty bude zastupovat například Kristýna Pojerová z Ateliéru skla, která zaujala na Designbloku svým závěsným svítidlem ve kterém je možné pěstovat bylinky nebo Eliška Kuchtová z Ateliéru Design oděvu a obuvi vedeného módní návrhářkou Liběnou Rochovou. Krásné keramické objekty vyrábí Pavla Vachunová z Ateliéru keramiky vedeného Maximem Velčovským a svůj talent předvedou i studentky od Jitky Škopové z Ateliéru textilu, Aneta Dvořáková a Leschingerová Anna.

Letošní ročník připravil celou řadu novinek. Kromě nedělního prodeje a prodloužené otevírací doby, to bude především oficiální zahájení prodeje, které se ponese ve slavnostním duchu. Ve středu bude celá akce otevřena módní přehlídkou, tvořenou modely ze starších kolekcí studentů, kterou si budou moci zájemci na místě okamžitě koupit. Pro návštěvníky bude k dispozici také foto stěna, kde se můžou v nově nakoupeném oblečení vyfotit na polaroid a odnést si obrázek na památku. Tím nejpodstatnějším ale zůstává možnost, nakoupit oblečení, doplňky a užitý design, který nese rukopis mladých studentů designu a umění.

VŠUP SHOP je skvělá příležitost jak poznat tvorbu mladých a talentovaných designérů, kteří jednou budou určovat styl.

sediva-cara

VŠUP SHOP

Opening a módní přehlídka :

14. prosince v 18hodin

Prodej :

15. – 18. prosince

12:00 – 21:00

Galerie VŠUP

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál