autor:

Brněnská muzejní noc v Domě Umění Města Brna a Leporelo+ Café

kategorie:
Festival
Dům Umění Města Brna, Malinovského náměstí 2, Brno
cena vstupného:
zdarma

Brněnská muzejní noc v Domě Umění Města Brna a Leporelo+ Café

Nejenže po půlroce našeho provozu získáváme svůj špendlík na mapě prostoru Cliche Brünn, poprvé jsme se také zařadili do programu Brněnské muzejní noci. Program jsem připravil společně s umělci, designéry a interprety, jenž nám pro muzejní večer propůjčují své modely, těla a obličeje (objektivy). Všem velké díky! Budeme se u popíjení bílého rumu těšit na kamarády stejně jako na náhodné hosty, kteří nás ještě nepoznali a rádi poznají.


ram-horni
PROGRAM

rám dolní

17:00 Dětská soutěž Leporelo+


Do soutěže za odměnu a kulturní vzpomínku se mohou účastnit všechny děti se svými rodiči za asistence studentek výtvarné výchovy Pedagogické fakulty.

sediva-cara

20:00 Fashion and Art

Satori by Sandra Švehlíková

S předchozí kolekcí byla absolventka Vyšší odborné školy textilního designu nominována na Národní cenu za studentský design za rok 2010. Druhá, jarní kolekce není žádným způsobem napojená. Představuje novou hru, experiment s jemným materiálem a jeho konstrukcí v protikladu s destrukcí. Šaty z jarní kolekce Santori jsou doplněny plastovými objekty stejné autorky a na dohodě s designérskou je lze po přehlídce zakoupit.


Water Paper by Monika Přikrylová

Při tvorbě provokativní kolekce se oděvní návrhářka nechala inspirovat dokonalými střihy a tvary Madelaine Vionnet. Autorka si hrála s variacemi střihů a vzorů tak, aby za použití materiálů a dokonalými liniemi a formou vzbudily pocit elementu vody a plnosti papíru, podle nichž nese kolekce název.

Crystal Affair

Choreografie dvou tanečnic a autorek vystoupení Dagmar Jiříčkové a Evy Juřičkové. "...broušené tvary, krajkou lemované. Najdeš je v perleti zabalené. Ale občas popelem zasypané. Někdy se rozpadnou na tisíc střepů jen aby celistvost zase mohly najít..."

 

Dance Of The Valkyrie

Dekadentní show, která je vrcholem programu Brněnské Muzejní noci v Leporelo+. Projekt Dance Of The Valkyrie vznikl v produkci Proxima Creativ Studia - autoři Miroslav Jiřele a Tomáš Vrba.


Burningboy

Burningboy rozděluje lidi na ty, co mu nemůžou přijít na jméno a ty, kteří ho zbožňují. Samotné jeho živé vystoupení je ostatně značně kontroverzní. 1-man karaoke punk show, jak ji nazývá, není nic jiného než jeho počítačová produkce puštěná z růžového iPodu a podivný živý zpěv střídaný s „no-school“ rapem.

sediva-cara

21.30 Aferparty v Leporelo+ Café a Cuba Libre za 60 Kč

leporelo+ cafe

sediva-cara

www.dum-umeni.cz | www.leporeloplus.cz

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál