autor:

The Drowners- britpop z New Yorku

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
0
The Drowners- britpop z New Yorku

Když se řekne „drowners“, někteří z vás si určitě vybaví charismatického Bretta Andersona kroutícího se ve volné košili vybledlé žluté barvy. Ano, The Drowners byl první singl kapely Suede, která tak odstartovala svoji dráhu na trati tehdejšího Britpopu. Kapela The Drowners však z Británie nepochází, ale má kořeny v  New Yorku.

Čtyři kluci ze samého centra americké hudby tak navázali na britský pop a snaží se tak trochu jít v jeho šlépějích. I když zatím vyšlo jen jejich EP s názvem Between Us Girls, americká klubová scéna je miluje a dívky na koncertech slintají nad zpěvákem Matthewem Hittem, který se vedle muziky aktivně věnuje též modelingu, kde je o jeho nevinnou tvář velšského světlého mladíka velký zájem. Pracoval například pro Lacoste, Roberta Gellera nebo ho můžete vidět na stránkách módních magazínů jako Indie, GQ, Nylon či Wonderland.

The Drowners_1

Vraťme se ale k jeho druhé lásce – hudbě. The Drowners je taková parta rebelů v křivácích a s kšiltovkou na hlavě, co po večerech zpívaj pro holky a ty jim to žerou. První singl Long Hair, v jehož videu můžete vidět též na kole se prohánějící Alexu Chung,  opěvuje jejich vlasy a druhý sleduje příběh dívky, co na baru poznala svoji lásku. Jejich hudba je inspirovaná kapelami Pulp, the Smiths a Strokes. Od kluků však nečekejte nic experimentálního. Je to jen dávka garage popu, bez umělých přísad, která nepřináší nic nového a opět nám dokazuje, že newyorská scéna má k té britské velmi blízko. Stačí si vzpomenout na MGMT, The Drums nebo DIIV.

 

The Drowners- You've Got It All Wrong

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál