autor:

Svět současného holčičího rapu a 6 jmen, která vám nesmí uniknout

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
0
Svět současného holčičího rapu a 6 jmen, která vám nesmí uniknout

Rap už dávno nejsou jen drsní černí hoši z newyorského ghetta. Vybrali jsme pro vás 6 raperek něžného pohlaví, které stojí za to si poslechnout. Možná vás překvapí, jak dobře může tento žánr znít například od blonďaté australské modelky nebo holky vychovávané ve věřící rodině. 

 

1. Yo-Landi Vi$$er

Výstřední zpěvačka a raperka z Jihoafrické republiky je část skupiny Die Antwoord. Popisovat ji nemá cenu, MUSÍTE ji vidět v akci ;)

 

 

2. Azealia Banks

Třiadvacetiletá zpěvačka, raperka a skladatelka z newyorského Harlemu, která začala své hudební pokusy uveřejňovat na MySpace a dnes je uznávanou ikonou ženského rapu. 

 

 

3. Angel Haze

Třiadvacetiletá zpěvačka a raperka z Detroitu. Své první album vyvěsila na internet zdarma ke stáhnutí a mělo mezi kritikou takový úspěch, že následovala smlouva s nahrávací společností.

 

 

4. Iggy Azalea

Třiadvacetiletá australská raperka a modelka. V šestnácti letech se přesunula do Spojených států amerických a pozornosti se jí dostalo po natočení odvážných klipů ke svým písním "Pussy" a "Two Times", které se okamžitě staly virálními. Pokud jste si někdy někoho představovali, jak asi vypadá, pouze podle hlasu, u Iggy byste si blonďatou vysokou modelku nejspíš nepředstavili ;)

 

 

5. M.I.A.

M.I.A., vlastním jménem Mathangi Arulpragasam, je britská rapperka, skladatelka a producentka tamilského původu, která ve své tvorbě kombinuje hiphop, elektronickou a taneční hudbu, alrnativu a world music. Původně designérka, která na hudební scénu vstoupila v roce 2004 a ihned získala mj. dvě nominace na Grammy. 

 

 

6. RoxXxan

Anglická raperka z Birminghamu, kterou prý k prvním rapovým pokusům inspirovaly Spice Girls a celoživotně obdivuje Boba Marleyho a Miss Dynamite.

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál