autor:

Svět současného holčičího rapu a 6 jmen, která vám nesmí uniknout - 2. díl

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
0
Svět současného holčičího rapu a 6 jmen, která vám nesmí uniknout - 2. díl

Jak už jsme říkali v první díle, rap už dávno nejsou jen drsní černí hoši z newyorského ghetta. Vybrali jsme pro vás dalších 6 raperek něžného pohlaví, které stojí za to si poslechnout.

A jako bonus nový skvělý klip Australanky Iggy Azalea k písni Fancy. Poznali jste podle jakého seriálu klip vznikl? 

První díl článku najdete TADY.

 

Iggy Azalea - Fancy ft. Charli XCX

O ani ne 24 hodin starý klip australské modelky/raperky Iggy Azalea v režii Directora X vás nemůžeme ochudit. Hned na začátku upozorňuje na explicitní obsah, ale nic skandálního nečekejte.  Prostě...Iggy :)

 

 

 

1. Paigey Cakey 

Paigey Cakey je Angličanka z londýnského Hackney, talentovaná raperka i herečka, která objíždí Evropu se svou živou show a právě chystá nové album.

 

 

2. Rapsody

Americká raperka ze Severní Karolíny svou kariéru začala v hip-hopové skupině jménem Kooley High a v roce 2008 se vrhla na sólovou kariéru, ve které stihla spolupracovat se jmény jako Erykah Badu, Estelle nebo Kendrick Lamar. 

 

 

3. Honey Cocaine

Kanadská raperka a textařka původem z Kambodžy, kde chvíli vyrůstala jako jediná dívka se svými šesti bratry (!). Když se s rodiči přestěhovala do Kanady, anglicky se naučila ze seriálů a v šesti letech psala básně. Protože její první kontakt s rapem byl Tupac, zůstává do teď její inspirací... Objevena byla na internetu poté, co nahrála svoje vlastní video na kanál You Tube.

 

 

4. Chippy Nonstop

Mladá americká raperka z Oaklendu, jejíž umělecké jméno Chippy Nonstop vzešlo z faktu, že prostě non-stop jedla chipsy. Dělá trochu tanečnější rap a často je srovnávána s další raperkou M.I.A. Když se jí v jednom interview ptali, co na to říkají její rodiče, že mají tak sexy a talentovanou dceru, její matka odpověděla, že byla v jejím věku mnohem hezčí a uměla toho víc. Tomu se říká rodičovská pýcha ;)

 

 

5. Nicki Minaj

Raperka a textařka Nicki Minaj se narodila na ostrově Trinidad, ale v dětství se se svou matkou přestěhovala do newyorského Queensu, kde i vystudovala LaGuardia High School. V roce 2009 ji objevil americký rapper Lil Wayne a následovalo podepsání smlouvy s nahrávací společností Young Money Entertainment. 

Jestli jsou její klipy ještě více kontroverzní a vyzývavé než ona sama posuďte sami.

 

 

6. Missy Elliott

Missy Elliott je americká raperka, zpěvačka, textařka a hudební producentka, také pětinásobná držitelka cen Grammy a jen ve Spojených státech amerických prodala 7,6 milionu alb. Také je jedinou raperkou, jejížšest alb získalo platinové ocenění.

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál