autor:

SebastiAn na začátku tohoto léta vydal dlouho očekávanou prvotinu Total

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
3
SebastiAn na začátku tohoto léta vydal dlouho očekávanou prvotinu Total

sebastian 2

dvojita cara

Francouzský hudebník SebastiAn na začátku tohoto léta vydal dlouho očekávanou prvotinu “Total”. Pět let jsme čekali na debut tohoto člena známého labelu Ed Banger Records. Mezitím si nás získal svými EP, ale hlavně nepřéhlednutelnými remixy svých kolegů- Kavinsky, Busy P, Daft Punk, Uffie, nebo Klaxons. Leckdo si říkal, že pět let je příliš dlouho na to, aby vzniklo dobré album, ale opak je pravdou. “Total” nás přesvědčuje, že soustavnou prací se dá dosáhnout skvělých výsledků. Album bylo velmi příznivě přijato kritiky a určitě se řadí mezi ty projekty, které nás dokáží přesvědčit, že francouzské electro ještě není mrtvé. Hned když se podíváme na cover alba, víme, s kým máme co dočinění a co nás asi uvnitř čeká. Na obale je fotka od Jean Baptiste Mondina, kde SebastiAn líbá sám sebe.

 

sebastian 1

Velké ego- velké činy, booklet SebastiAn - Total

SebastiAn je někdy označován jako temná strana Ed Banger Records. Ve dvaadvaceti skaldbách, které “Total” čítá, tuto přezdívku uvádí na pravou míru- SebastiAn je temná strana všeho. Tvrdý industrial electro house na nás naráží jako kovářovo kladivo do kovadliny. Zářným příkladem budiž skladby Doggg, Motor nebo Total. Dalším plusem jsou vydařené spolupráce s Mayer Hawthorne v "Love in Motion" a s M.I.A. v "C.T.F.O". Třešničkou na dortu pak je "Tetra", kterou produkoval Gaspard Auge z Justice. Pro ty, které tohle vše ještě nepřesvědčilo, dodejme, že jako na každém pokrokovém albu, ani zde nechybí experimentátorské kousky- mixují třeba electro-funk, nebo electropop a neomezují elektroniku pouze na jeden styl.

ram-horni

Velké oblibě se také dočkaly i dva oficiální videoklipy.

rám dolní

sediva-cara

Prvním je zaručený hit Embody, který režíroval So Me- art director labelu Ed Banger.. Pro představu kvality, stačí uvést jeho předchozí videoklipy- Kanye West- The Good Life, MGMT- It's Working, Justice- We Are Your Friends, DJ Mehdi - I Am Somebody, Duck Sauce- Barbara Streisand.

SebastiAn - Embody

sediva-cara

Druhý videoklip je z trochu jiného těsta. Autor je jakýsi Revenge a skládá se z obrázků a fotek, které se střídají v extrarychlých střizích. Zdrojem byla pravděpodobně složka, kterou měl Revenge zaheslovanou v útrobách svého počítače, a kterou nikdo nikdy neměl spatřit. O jaký typ obrázků se jedná napovídá dodatek “X-Rated” za videm, tedy že se jedná o obsah prozaicky nazvaný NSFW (Not Suitable For Work). V praxi- nevhodné pro nezletilé a lidi trpící epilepsií.

SebastiAn- Total

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


3 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist