autor:

Optimismus i nostalgie na jarní desce Mayen

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
0
Optimismus i nostalgie na jarní desce Mayen

Na labelu Starcastic vychází 13. května nové ep nadějných Mayen Elegy. Šest zasněných skladeb vrchovatě naplňuje škatulku dream pop, nostalgická nálada a rozostřené kytarové melodie odkazují k britským indie kapelám přelomu 80. a 90. let. Původní one man projekt Lukáše Vydry časem doplnili druhý kytarista Lukáš Klavrza a baskytarista Josef Hradilek.

Nové obsazení přineslo dynamičtější zvuk, který ale neztrácí nic ze své civilnosti a jednoduchosti (v dobrém slova smyslu). Písničky s klasickou popovou strukturou nevtíravě plynou jako letní večer, bez úpornosti a prvoplánové snahy zaujmout.

Křest tohoto alba proběhne 23.5. 2015 v pražském Basement baru.

 

Elegy 2

 

EP Elegy se producentsky ujal Igor Bruso z berlínského kolektivu Deaths, mixoval Tomáš Havlen (Post-hudba), mastroval Tomáš Karásek (Mauslab) a artwork vytvořila Petra Brázdilová. 

 

Elegy 1Kapela Mayen vznikla v roce 2013. Do povědomí hudební veřejnosti se dostala po vydání debutového EP Wonder Years. Od té doby stihli Mayen odehrát množství koncertů v Čechách i na Slovensku, předskakovali například Blackbird Blackbird, Blouse anebo Glass Animals.

Svým zvukem se nejvíce blíží kapelám typu Real Estate či formacím okolo labelu Captured Tracks jako jsou Wild Nothing nebo Craft Spells. Sever aktualne.cz zařadil Mayen mezi největší objevy na alternativní scéně pro rok 2014.

 

 

 

Mayen sledujte na Facebooku ZDE

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál