autor:

H&M Loves Music a živým důkazem bude sobotní Overtone Festival v Riegrových sadech

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
0
H&M Loves Music a živým důkazem bude sobotní Overtone Festival v Riegrových sadech

Koutek H&M Loves Music v prodejně v pražském Myslbeku se opět převléknul. Tentokrát pro vás vybrali kousky, ze kterých si můžete sestavit stylové outfity, violoncellistka Terezie Kovalová a Adam Vopička (tedy kapela Calm Season) a bloggerka Sandra Kisić. Festival, kde jsou hudba a móda největší kamarádi, je už tuto sobotu, tak na nic nečekejte a přijďte se inspirovat!

„Baví mě, jak je v hudební koutku H&M široká a pestrá nabídka. Vyberou si tady extravagantní ženy i minimalistické dívky, jako jsem já,“ zve do světa H&M Loves Music ve spodním, dámském patře v Myslbeku Terezie Kovalová.

Spolupráci si pochvaluje i její kolega Adam Vopička: „Nejradši nosím mikinu bez kapuci na holém těle a přes to parku. Našel jsem úplně skvělou červenou mikinu s kokosem, ve které vypadám jako Alf. A v tom klučičím koutku nahoře je to tak krásně vyskládaný... Úplně jsem cítil, že nám to tam patří.“ 

 

 

Overtone Festival je víc než jen klasický festival a sobota tak bude svátkem kamarádství hudby s módou, můžete se stát hvězdou H&M Loves Music i vy. Ty nejzajímavější outfity se budou fotit a natáčet a promítat je (samozřejmě s vaším svolením) přímo na projekci u hlavního pódia. Fotografie si navíc můžete nechat vytisknout v H&M meeting pointu, kde bude hrát DJ.

Tam také najdete fotokoutek se vším, co budete potřebovat, pokud se na chvíli budete chtít stát třeba slavnou kapelou. Veškeré důležité informace vám na místě poskytne H&M Loves Music team, který zaručeně poznáte. Už teď si ale zapamatujte hashtag #hmlovesovertone. Bude se vám hodit!

 

 

Krásnou a talentovanou Terezii Kovalovou, která svůj čas rozděluje mezi violoncello a modeling, jsme vyzpovídali ohledně jejích oblíbených festivalů nebo jak probíhá příprava na vystoupení a také jsme se dozvěděli zajímavé informace o tom, čím by pravděpodobně byla, kdyby se nevydala hudebním směrem...

 

Jaký nejlepší hudební festival jsi Ty jakožto návštěvník ve svém životě zažila?

Terezie: "Rozhodně Sziget. Když jsem tam jela poprvé, jakože na dovolenou na celý týden, byl to pro mě tenkrát trochu šok. Už jen fakt, že na tento festival můžeš se psem, což já, která tahám psíka skoro všude, dost oceňuji. Absolutně přátelská nálada, lidi, kteří jsou připití Tě neotravují, nejsou žádné incidenty, lidi jsou na sebe hrozně fajn.

No a ta nabídka kultury, to je prostě nepopsatelné. Ač je Budapešť nádherné město, člověk nemá absolutně šanci se do něj podívat, protože z ostrova, na kterém se Sziget odehrává, se stává vlastně město samo o sobě."

 

 

Máš nějaký vysněný, na kterém by sis ráda zahrála? Existují vůbec festivaly věnované vážnější hudbě a žánrům?

Terezie: "Rozhodně existují festivaly věnující se klasické hudbě :) Stačí zmínit třeba Pražské jaro. Ale pokud Tě vyloženě zajímají open airy klasické hudby, tak rozhodně doporučuji festival v Českém Krumlově - dávají si na dramaturgii pořádně záležet, aby to bylo stravitelné i pro lidi, kteří třeba klasiku tolik neposlouchají a to prostředí je prostě přenádherné.

Určitě bych si chtěla zahrát třeba na Szigetu. Nebo vlastně kdekoliv jinde, objevování nových míst a festivalů je vždycky skvělá zábava."

 

Popiš prosím jak probíhá příprava před Tvým vystoupením. Promýšlíš například outfit předem atd.?

Terezie: "Nachystám si nejdřív nástroj, namažu smyčec, dám si malý stretching a pak se až začnu zaobývat, v čem budu hrát. Vždy si doma chystám outfit, ve kterém bych chtěla hrát, který je přizpůsobený nejvíc tomu, jestli hraju venku nebo ne.

Poměrně často se mi stává, že nakonec hraju v tom, v čem jsem přijela, protože se v tom cítím nejpohodlněji. Ale vždycky řeším nejvíc boty, jaké Vansky si vezmu :D"

 

 

Kdo z vystupujících na Overtone Festivalu je Tvůj favorit? (Milky Chance, Android Asteroid, Shanon Saunders, The Asteroids Galaxy Tour)

Terezie: "Nechci si hrát na favority, dokud ty kapely neuslyším naživo. To je pro mě vždycky rozhodující. Ani jednu z kapel jsem ještě naživo neslyšela a bohužel v termínu prvního Overtonu zrovna sama hraju, takže se mi ani nepoštěstí zjistit, která kapela by mě naživo bavila nejvíc. Ale všechny zní rozhodně zajímavě."

 

 

Zdá se Ti z pozice umělkyně koncept Overtone Festivalu "kvalita nad kvantitou" a "jen" čtyři účinkující dobrý ?

Terezie: "Rozhodně je to zajímavý přístup, sami jsme vlastně jeli s Calm Season turné po republice se třemi dalšími kapelami. Je to velká zábava, obzvlášť, když se sejde dobrá parta, člověk se fakt nenudí. Myslím si, že je to vcelku jednodušší, než velké festivaly, ještě když si vybereš úzkou, specifickou skupinu, na kterou to zacílíš. Baví mě to!"

 

 

Kdybys nebyla violoncellistka, co by bylo pravděpodobně Tvé zaměstnání - právě teď?

Terezie: "Asi patologem. Je to moje vysněné povolání od dětství. Měla jsem období koketérie s grafickou malbou, ale to mě naštěstí přešlo. Ale forenzní patologie, panečku, to je zaměstnání, které vyžaduje snad tři mozky, fascinují mě takoví lidé."

 

 

Kde a kdy si Tě můžeme přijít v nejbližší době poslechnout?

Terezie: "Nejblíže budu hrát s Borisem Carloffem na festivalu Letiště 2015 u Hranic na Moravě, tuto sobotu 15.8. Jinak se moc těšíme s Adamem do Ústí nad Labem 4.9., budeme hrát na místní náplavce po dlouhé době jen ve dvou."

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál