autor:

Co vás (ne)překvapí na britských hudebních festivalech?

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
1
Co vás (ne)překvapí na britských hudebních festivalech?

co vas nepre h

sediva-cara

V pár slovech – hvězdy první velikosti, moře lidí všech věkových kategorií, déšť a tím pádem i všudypřítomné bahno, perfektní britský styl á la „vstala a šla a vypadá skvěle“, nekončící párty a usměvaví teenageři vždy ochotní si povídat, připít si, vyzvídat odkud jste atd.

Nejznámější, největší a nejnavštěvovanější z britských festivalů jsou např. Glastonbury, Wireless v londýnském Hyde Parku, Creamfields, či hudební svátek v Readingu a Leedsu. Celková návštěvnost byla přes sto tisíc lidí a to už nějaké dojmy pochytíte, ať chcete nebo ne. Já jsem měla možnost okusit atmosféru festivalu v Readingu v srpnu 2011.

britske festivaly nnn1

♦♦♦

Dojem č. 1: Britská móda

Ach. Dvakrát! Absolutně nezkombinovatelné svršky i spodky Britové naházejí na sebe, obují gumáky, hlavu zakryjí slamákem nebo kšiltovkou, brýle jsou nezbytností a nutností zároveň (vždyť kdo by se odličoval…?!) a za popíjení plechovek piv versus chroustání hranolek vykračují vstříc hlavnímu podiu, kde se už od pozdního rána „něco“ děje. Zdánlivě šílené kombinace vyznívají extrémně stylově i bez špetky snahy. Jak to jen dělají?!

britské festivaly 1

♦♦♦

Dojem č. 2: Peníze

Lístek je velmi drahý (!), camping a parking taky, jídlo a pití uvnitř areálu jakbysmet a stánků s tolik oblíbenou vintage módou, které přímo vybízejí k utrácení, tam taky není zrovna poskrovnu. Ehm…má tedy s sebou každý teenager librový obnos o několika nulách nebo…? Viz. příhoda: obcházíme stánky a hledáme, kde je chmelový mok nejlevnější (nebo alespoň ne tak drahý…), v mžiku se k nám přitočí cizí Švéd pod vlivem a zařve nám do ucha: „ Hej, vy se nebavíte nebo co? Tady máš dvacet liber a koukej pařit!“ Tak jo. Tak dík. Tak čau.

♦♦♦

Dojem č.3: Výbava

I ta nejvybavenější výbava je pořád nic oproti výbavě průměrného Brita, který razí na festival. Stany o šesti komnatách a dvou kuchyních a jedné chodbě, spacáky, matrace (karimatky? pchee), židličky, křesla, světla, lampy, dříví nebo nejrůznější grily… Expedice na Everest by jim záviděla VŠECHNO, z výše vyjmenovaného tam po skončení festivalu nechají a jedou domů s kabelkou.

britské festivaly 2

♦♦♦

Dojem č. 4: Alkohol

Briti umějí pít. A hodně. A pořád. A nahlas. Mají povoleno dovézt si až do areálu ke svému stanu v podstatě jakékoliv množství plechovek piv, Ciderů nebo čehokoli jiného, pokud nápoje nejsou ve skleněné lahvi značící potenciálně nebezpečnou situaci. Využívají to do posledního návštěvníka všichni a jako špatný nápad to logicky nepřijde nikomu. Takže přijíždějí s vozíky z letišť, nákupními vozíky z blízkého supermarketu i babiččinou nákupní taškou na kolečkách. Třikrát hurá kreativitě s heslem „dostaň tam co nejvíc pití po svých“!

♦♦♦

Dojem č. 5: MUSE kdo?

Všichni tam zas jen a jen kvůli hudbě nejsou – tolik k upřímnosti. Vrcholem jednoho z večerů byl koncert skupiny MUSE a vedle mě stál kluk, co o nich nejspíš slyšel poprvé v životě… No nevadí. Těch ostatních lákadel je totiž tolik, že vynaložené peníze nepřijdou zkrátka tak jako tak. Baví se všichni, v denní i noční dobu, atmosféra je úžasná, zvlášť když několik desítek tisíc lidí zpívá spolu s interpretem, dopoledne jdou všichni ulovit snídaňo- oběd ke stánkům všemožných mezinárodních kuchyní a trumfují se, kdo si z minulé noci pamatuje méně nebo kdo utratil víc peněz. Prostě taková pravá britská pohoda.

britske festivaly nnn2

britske festivaly nnn3


Jeďte a prožijte ji taky!

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Super článek! My se zase chystáme na Glastonbury (tak do pěti let). :)

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist