autor:

Bloc party - Four

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
0
Bloc party - Four

bloc party hhh

sediva-cara

Londýnská čtyřka Bloc party je kapela lehce rozpoznatelná ve změti obdobných rockových formací. Předně díky hlasu zpěváka Kele Orekeho, který nelze zaměnit za nikoho jiného. Počínaje dvacátým srpnem bude mít kapela na svém kontě již čtyři alba. Své poslední dílko nazvali jednoduše "Four" a viditelně nejde o jedinou čtyřku, která jejich tvorbu provází. Nejen, že jsou čtyři, ale od alba Intimacy uplynuly přesně čtyři roky, provázené spekulacemi o tom, zda kapela bude ve své tvorbě pokračovat nebo se definitivně rozejde, každý svou vlastní cestou. Naštěstí pro fanoušky se tak nestalo a nový přírůstek do rodiny je na světě. Letošní album rozdělilo posluchače a hlavně kritiky na dvě poloviny. Jedni považují album za neoriginální a zbytečné, druzí za stejně energické a skvělé jako tomu bylo u těch předchozích. Já razím heslo, udělej si vlastní názor.

 

bloc party hhh h

Album začíná skladbou So he begins to lie a není to začátek vůbec špatný. Není to ale nic, co by mě přesvědčilo, že se jedná o skvělé album. Naštěstí se kvalita postupně zvyšuje a 3x3 je už o něco lepší. Začátek napovídá, že skladba ve které se zpívá hlavně "no one loves you" se ponese v trochu vážnějším a naléhavějším duchu. Osobně ji považuji za hodně povedenou. Následuje fanouškům již známý song Octopus, který jako singl funguje skvěle. Připomíná většinu starých známých singlů Bloc party, především z prvních dvou alb, a nedělá kapele ostudu. Právě naopak, ukazuje, že je stále ve formě a platí u něj pravidlo, čím víckrát ho uslyšíte tím lépe. Jak už tomu ale u Bloc party bývá nejvíce jsem byla zvědavá na pověstné balady, které tahle kapela prostě umí prodat. Především díky exotickému hlasu Orekeho, který místy působí jako z jiného světa. První o něco klidnější skladbou je Real talk a zároveň dle mého jedna z nejpovedenějších skladeb na albu. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a písně jako Real talk, Truth nebo The healing jsou toho jasným důkazem. Po každé klidné skladbě většinou následuje nějaká rychlejší a údernější. Příkladem je Kittling nebo Team A, které jsou stejně hravé a energické, jak jsme u Bloc party zvyklí. Druhý singl tohoto alba, Day four, je opět příznačně pohodová skladba, která připomene stará alba Bloc party podobně jako první singl Octopus. Tohohle by se měla kapela držet, protože tahle rovina jim svědčí nejlépe. Takže přesto, že název je v celku nudný, o obsahu alba se to určitě říct nedá.

sediva-cara

Videoklip k singlu Octopus

ram-horni

Pokud se tedy stejně jako my nemůžete dočkat a čekat další tři dny do oficiálního vydání desky vám připadá jako konec světa, můžete se na ni s chutí vrhnout už dnes. Bloc party se totiž rozhodli udělat svým fanouškům radost a odměnit je za dlouhé čekání čekání. Deska Four je díky tomu k poslechu zadarmo již dnes na oficiálních stránkách kapely www.four.blocparty.com. Listen and enjoy.

sediva-cara

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál