autor:

Beach Fossils

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
0
Beach Fossils

Beach Fossils 1

fotografie: Angel Ceballos

sediva-cara

Znáte tuto brooklynskou dream pop kapelu? Vsadím se, že fanoušci kapely Beach Fossils by se u nás dali spočítat na prstech jedné ruky, a doufám, že po tomto článku posluchačů výrazně přibude.

Co si představíte, když se řekne Brooklyn? No, většina z nás asi slavný Brooklynský most nebo klasické řadové domky připomínající ty v londýnském Notting Hillu. Já už budu mít toto místo nadosmrti spojené právě s touto kapelou.

Parta čtyř hudebníků se v roce 2009 rozhodla, že opustí svoje bývalé kapely, začne spolu nahrávat a podepíše smlouvu s místní nahrávací společností Capture Tracks. Na první pohled obyčejní kluci, kteří pocházejí z rodin hudebníků. Od teenagerovských let hrají na kytary, poslouchají punk a jazz a drandí si to ulicemi New Yorku na skejtu. Hlavní člen Dustin Payseur miluje poezii, umění a filosofii Lao-c'ea nebo perského teologa Rúmího. Převážnou část textů píše sám Dustin a inspiraci čerpá ze svého života, píše o skutečných událostech ze svého života a o svých prožitcích.

Beach Fossils - Adversity

♦♦♦

Z jednoduchých stále se opakujících rytmů na vás dýchne teplo, příroda, vzpomínky z mládí. Úplně zapomenete na všední starosti, aspoň já to tak při poslouchání Beach Fossils mám. Nevadí, že je jedna píseň jako druhá, nevadí, že rytmus se stále opakuje, berte to jako poezii a zaposlouchejte se do textů. Jedna z mých nejoblíbenějších písní je Daydream a z ní hlavně tahle část textu: "I think I lose myself. The second that I see her around." Song o zasněné euforii při lásce, kterou v životě zažije snad každý.

Beach Fossils - Twelve Roses

♦♦♦

Beach Fossils mají zatím za sebou jedno oficiální video, díky kterému jsem je právě objevila na stránce módní značky Urban Outfitters, která mi mimochodem u nás hodně chybí! Kluci to taky pěkně umí rozjet na koncertech, ale do Evropy často nezavítají. Lidé tancují, pijí, skáčou a kapela taktéž. Jen pro zajímavost zhlédněte video Twelve Roses na Vimeu a uvidíte tu melu! Pro mladou americkou hipster generaci musí být tahle partička kluků božím zjevením. Líbí se vám The Drums, Beach House nebo The Cure a jiné dream popové kapely? Tak to se vám budou líbit i tihle sympaťáci. Pokud ale dream-popu zrovna neholdujete, tak se do nich raději nepouštějte.

sediva-cara

Beach Fossils 2

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál