autor:

"Too Many Friends": Píseň britských Placebo s videoklipem vyžadujícím divákovu detektivní mysl

kategorie:
Hudba
publikováno:
počet komentářů:
0
"Too Many Friends": Píseň britských  Placebo s videoklipem vyžadujícím divákovu detektivní mysl

Britská rocková kapela Placebo vyniká nejen naprosto unikátním hlasem svého zpěváka, ale i originalitou svých videoklipů. V minulosti jsme vám jeden ukazovali (TADY) a tento k písni "Too Many Friends" je další v pořadí, který rozhodně stojí za vidění.

Placebo přizvali úspěšného režiséra hudebních videoklipů Samana Keshe a hlas doprovázející celou písní (aka detektivním příběhem) patří Bretu Easton Ellisovi, autorovi Amerického psycha. Metafora celého vizuálně nádherného videa se točí kolem v současnosti tolik omílaného tématu, kolik skutečných versus virtuálních přátel máme na nejrůznějších sociálních sítích (se kterými jsme se nikdy osobně nesetkali a ani v budoucnu tomu nebude jinak).

Videoklip mapuje zpomalenými a velmi detailními záběry poněkud násilnou událost, která mohla, ale nemusela být způsobena přílišným spoléháním se na moderní technologie. Lidská interakce realizovaná na základě sociálních sítí a absurdních aplikací na chytrých telefonech totiž není to, co pravé přátelství.

Ani Ellis, ani Placebo nenabídnou na konci pravdivé rozuzlení příběhu a nechávají divákovi 30 vteřin na to, aby učinil své vlastní rozhodnutí, o které se s nimi pak podělí v komentářích k videoklipu...

 

Placebo 88

Placebo 89

Placebo 5

Placebo 4

Placebo 78

Placebo 34

Placebo 7

Placebo 9

 

 

VIDEO

Režie: Saman Kesh

Hudba: Placebo

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál