autor:

Unikátní dokument Je nám spolu dobře odhaluje život české rodiny v Číně

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
2
Unikátní dokument Je nám spolu dobře odhaluje život české rodiny v Číně

Unikátní dokument Je nám spolu dobře režiséra a kameramana Saši Dlouhého vznikal přes dva roky, kdy svými pravidelnými návštěvami města Čínsko-Česko očima nezaujatého pozorovatele sledoval adaptaci hluboce věřící rodiny na nové prostředí a poodhaluje detaily z běžného života v nejlidnatější zemi světa.

 

 

V padesátých letech do Čínsko-Česka přivezli zemědělci z Mladoboleslavska na důkaz přátelství mezi socialistickými zeměmi traktory a další zemědělské stroje. Místní obyvatelé na to dodnes vzpomínají a na počest tohoto historického okamžiku dokonce v nové části města budují svoji malou čínskou Prahu. Družbu mezi národy sem přijíždí i se svou ženou a třemi malými dětmi rozvíjet mladý český sinolog Tomáš Jirsák alias Havran, který na místní univerzitě zákládá katedru bohemistiky.

 

 

Odlišné zvyky, rozdílná kultura, všudypřítomné industriální znečištění, ale na druhou stranu také touha po vykonání velkého úkolu a netradiční výchova synů, to jsou hlavní motivy snímku Je nám spolu dobře.

 

 

Hudbu k filmu složil umělec Ondřej Skala aka Ježíš táhne na Berlín, který patří k největším hudebním osobnostem nekonvenční elektronické hudby u nás. Film bude mít zvláštní uvedení na festivalu v Jihlavě a 27. listopadu má slavnostní premiéru v bio Oko.

 

TRAILER

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

TOPlist