autor:

Snímek Looper režiséra Riana Johnsona láká svým obsahem i animovaným trailerem

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
0
Snímek Looper režiséra Riana Johnsona láká svým obsahem i animovaným trailerem

looper 1

sediva-cara

Sci-fi Looper sbírá po pátečním uvedení do amerických kin pouze nadšené reakce - zatím hodnocení 8.4 na IMDB a 93% na Rotten tomatoes), a bývá přirovnáváno ke kultům typu 12 Opic nebo Blade Runner. Teď tahá další eso z rukávu. Nejnovější film režiséra Riana Johnsona, zodpovědného za noirově-mystický thriller Zmizení a hravou heist-komedii Bratři Bloomovi, je nejen akčním science-fiction o cestování v čase, ale i "niterním rozjímáním o rozhodnutích každého z nás", jak tvrdí představitel hlavní role Joseph Gordon-Levitt.

I to podporuje nejnovější součást virální kampaně, animovaný trailer poskládaný z ručně přemalovaných záběrů z filmu. Jedná se spíš o atmosferické navnadění než o plnohodnotnou narativní ukázku. Beze slov, jen s pomocí neonové palety a expresivních tahů, rytmizován pouze střihem a depresivním soundtrackem.

Je za ní zodpovědný, stejně jako za plakáty k tomuto i minulým režisérovým filmům, americký malíř Zachary Johnson (shoda jmen pouze náhodná) spolu s Noah Fisherem. Ve výsledku tu máme zajímavou a odlišující se součást marketingu, dávající vzpomenout na díla experimentálních krátkých filmařů jako např. Stana Brakhage nebo Petera Tscherkasskyho. I Takováto "jednohubka" dokazuje, že se jedná o pečlivě promyšlený a ryze autorský projekt.

sediva-cara

Looper má v našich kinech premiéru 11. října.

Trailer k filmu Looper

ram-horni

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál