autor:

Silver linings playbook: láska nemoc přenáší

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
0
Silver linings playbook: láska nemoc přenáší

 

 

Pat Solatano trpí bipolární poruchou, značně neobvyklou psychickou nemocí, jež má na svědomí extrémní výkyvy nálad, stres i nervovou nestabilitu. Ať už jejím vlivem nebo jinou příčinou, jeho manželství se rozpadne za dosti traumatizující situace, a mladý Pat, učitel s nadějnou budoucností, se ocitne v psychiatrické léčebně. Odtud jej po 8 měsících neplánovaně vyzvedá matka, v domnění, že rodinné prostředí prospěje jejímu synovi víc, než holé stěny ústavu. Zprvu dobrý záměr se však zvrtává v sérii tragikomických událostí, jež decimují nejen rodinu Solatanů, ale i celé sousedství.

Silver1c

Na první pohled bezvýchodná situace se zásadně obrací s příchodem nezávazné Tiffany, tajemné dívky ze sousedství, jež je poznamenána podobně tragickým zážitkem jako Pat. Oba postupně naleznou způsob, jak druhému pomoci dosáhnout vysněného cíle. Jelikož má Pat soudní zákaz jakkoliv kontaktovat svou ženu Nikki, Tiffany slíbí, že jí osobně předá jím sepsaný dopis, jenž pro jednou urovná pošramocené manželství. On se na oplátku stane Tiffaniným tanečním partnerem, bez kterého nemůže podstoupit prestižní soutěž, na kterou se tak dlouho připravovala. Ačkoliv to tak zpočátku nevypadá, stane se jejich přátelství náročnou, leč účinnou terapií pro ně oba. A možná i něčím víc.

Silver2

Režisér David O.Russel ve svém nejnovějším počinu přináší vyspělou romanci i bolestný náhled do života poznamenaného psychickou nemocí. Zároveň však ukazuje světlou cestu, hledá pozitiva v těch nejpohnutějších situacích a diváka tak vtahuje do terapie, jež se možná na konci ukáže prospěšná leckomu z nás. Pohodový soundtrack jde ruku v ruce se skvělými hereckými výkony, jimž dominuje dvojice Bradley Cooper a oscarem po zásluze oceněná Jennifer Lawrence. Terapie láskou není další vztahovou komedií, ale citlivým a vnímavým snímkem, jenž nutně vykouzlí úsměv i tomu nejnešťastnějšímu divákovi.

silver3

 

Trailer k filmu Terapie láskou

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál