autor:

Legendární scény z dospěláckých filmů jako ilustrace dětské knihy, kterou si prolistují pouze s rodiči

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
2
Legendární scény z dospěláckých filmů jako ilustrace dětské knihy, kterou si prolistují pouze s rodiči

 

 

Ikonické scény na velkém plátně jsou pro filmový svět stejně příznačné jako citáty, ať myšlenky extrahované z děl krásné literatury, nebo popěvky ze známých symfonií největších skladatelů klasické hudby. Notoricky známé pasáže z časem prověřených snímků mají nejednu variaci, odkaz či parodii v jiných filmech. Vzpomeňme si například na scénu ze sprchy z thrilleru Psycho, nebo výkon šťastně zamilovaného Gena Kellyho v Zpívání v dešti.

 


Kalifornský animátor z Pixaru a bloger zároveň - Josh Cooley, zvěčnil obrazy z nejznámějších filmových klasik jako ilustrace dětské knihy s popiskami, které představují repliky herců z dané scény. Hravou formou jim tak dává zcela nový rozměr a přestože se jedná o obrázky, na první pohled určeny spíše dětem, všechny použité filmy mají stupeň přístupnosti podle věku R, což znamená, že pokud máte méně než 17, film v kině uvidíte pouze v doprovodu dospělého . Jednotlivé ilustrace Cooley zkompiloval jako knihu pod názvem Movies R Fun a poprvé bude k dostání na Comic-Cone, který se koná každoročně v San Diegu.

Dokázali by ste vyjmenovat všechny filmy, které jsou v galerii pod tímto článkem?

 

Movies R Fun
ilustrace: © Josh Cooley

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


2 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Leon, Shining, Fight Club, Seven, Godfather, Rosemarys baby, A clockwork orange, American beauty

    nic moc teda :) dalsi?

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist