autor:

Jasmíniny slzy: Bohatství je nejlepší lék

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
7
Jasmíniny slzy: Bohatství je nejlepší lék

Po návratu z nejslavnějších evropských metropolí zavítal Woody Allen zpět do rodného New Yorku. Ani tentokrát zde však nesetrval příliš dlouho, neboť jeho nejaktuálnější režijní počin, Jasmíniny slzy, se odehrává jak zde, tak v prosluněných prostorách západního San Franciska. Právě sem přijíždí mladá a elegantní Jasmine se svými třemi kufry Louis Vuitton, v nichž si veze uložen celý svůj dosavadní život, hledat přístřeší a pomoc u mladší sestry. Jasmine, doposud šťastně žijící v okázalém přepychu, totiž přišla doslova o všechno. S manželem, jenž skončil za mřížemi, zmizely i všechny bankovní účty, luxusní vila s bazénem i všichni blyštiví přátelé. Oduševnělá, přesto takřka nesamostatná aristokratka tak balancuje na pomezí šílenství a hledání nového já, které skýtá jednu katastrofu za druhou.

 

jasmin h

Jasmine je v podání sofistikované Cate Blanchett ukázkou dokonalé ženy, jejíž životní křivka klesá od absolutního luxusu a štěstí do hlubin úzkosti a deprese. Hrdinčin životní styl má navíc negativní dopad i na chod sestřiny domácnosti, která se s jejím příchodem mění v dějiště plné hádek, křiv i znovunalezeného usmíření. Krom sebedestruktivních stavů hlavní představitelky má film i své světlé stránky. Krom nahlédnutí do ne zcela spořádaných životů newyorské smetánky si přijdou na své i milovníci módy, již se můžou kochat hrdinčinými na míru ušitými kostými, které s nadšením navrhl sám Karl Lagerfeld, filmoví nadšenci pak ocení především precizní výkon ústřední Cate Blanchett, kterou by si, ruku na srdce, zamiloval snad každý muž.

Jasmíniny slzy jsou tak standardní „allenovkou“, jež neurazí jeho stálé fanoušky ani nezklame náhodné diváky. Nestárnoucí Woody zkrátka neopouští osvědčené hranice svého autorského rukopisu, kterým nás bude bavit bezesporu ještě dalších pár let.

Trailer k filmu Jasmíniny slzy

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


7 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

 • Vicky Christina Barcelona, ano! Aj Pariz, ale pre mna jeden z top Match Point :) Milujem Woodyho

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Nejraději mám bezesporu Vicky Christina Barcelona. Díky němu mám neustále chuť vracet se do Španělska znovu a znovu...

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Allenovo nejlepší snímek je Cassandra´s Dream. Doporučuju !!!

    0   0 Nahlásit X Odpovědět
 • Už jsem to stihla v kině a dobrý, ale že by mě to nadchlo to ne. Kterej film od W.A: máte nejradši?

    0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist