autor:

Hitchcock aneb za každým úžasným mužem stojí úžasná žena

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
0
Hitchcock aneb za každým úžasným mužem stojí úžasná žena


AH – Alfred Hitchcock/Anthony Hopkins. Stejné iniciály a bravurní Hopkins v roli Hitchcocka opět nezklamal. Avšak jedná se spíše o film na nedělní odpoledne, než na páteční večer.

Hitchcock aneb za každým úžasným mužem stojí úžasná žena1

Mistr napětí zrovna natáčí svůj nový film – Psycho. Píše se rok 1960 a všichni jeho nápad zatracují. Sám velký Hitchcock musí zastavit svůj dům, aby se mělo za co natáčet. Film se točí kolem Hitchcockova života, který sdílí s věrnou a vždy po boku stojící ženou Almou a kolem natáčení kultovního Psycha. Hitchcockova nadváha, láska k alkoholu, fois-gras,  pralinky Fauchon a zeleninové talíře jsou nedílnou součástí filmu. Obsese blonďatými herečkami obsazovanými do hlavních rolí, vraždami a neustálé sledování všeho a všech, včetně manželky Almy a neskutečžárlivost provází Hitchcockovu postavu celým filmem. Alma nejenže celý život věrně stojí po géniově boku, ale nikdy také nevystoupí z jeho pozadí. Slavný mistr by bez manželky nebyl nic. Uvědomí si to? To už zjistíte sami při shlédnutí nového filmu, který právě dorazil do českých kin.

Hitchcock aneb za každým úžasným mužem stojí úžasná žena2

Osobně jsem očekávala více temnoty a méně humoru, ale ironické repliky byly z celého filmu asi nejlepší. Nelze nevyzdvihnout Helen Mirren v roli Almy, která byla jednoduše řečeno - božská. Jessica Biel mě o své roli nijak nepřesvědčila a vůbec se mi nelíbila, kdežto Scarlett Johansson byla v dobovém účesu a kostýmu k nakousnutí. Celý film byl hravý a tak trochu komický /i když se v pozadí natáčelo hrůzostrašné Psycho/. Masky byly opavdu excelentní, vizuálně taktéž příjemná podívaná. Veškeré záběry malebné, včetně slavné koupelnové scény. Některé scény zbytečně dlouhé. Sny o vrahovi, který Hitchcockovi promlouvá v mysli mi přišly trošku mimo, žánrově by se to hodilo do trošku odlišného filmu.

 

Trailer k filmu Hitchcock

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál