autor:

Flamenco Hoy de Carlos Saura

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
0
Flamenco Hoy de Carlos Saura

 

 

Flamenco Hoy v režii uznávaného filmaře a fotografa Carlose Saury je působivá dechberoucí podívaná. Snímek představuje současné flamenco a výběr dvaceti talentovaných španělských umělců nové generace. Záznam představuje flamenco dneška /jak plyne z názvu/ – neotřelé, vzrušující…

 

Choreografii měl v rukou Rafael Estévez a Nani Paños a odvedli spektakulární práci. Propojení hudebníků a tanečníků bylo naprosto neskutečné. Nelze zde šetřit superlativy. Interakce umělců byla bezchybná a výsledný vizuální dojem doslova perfektní.

 

Carlos Saura se nikdy na prknech, které znamenají svět, moc neangažoval, ale tlak producentů a choreografů ho přiměl k tomu, ujmout se režírování tohoto představení v roce 2009. Je to právě Carlos Saura, kdo v posledních letech světově zpopularizoval právě flamenco. ,,Zbožňuji energii choreografů, tanečníků a hudebníků,” řekl a dodal:,,Čiší z nich taková vitalita!” ,,S Flamenco Hoy jsme se rozhodli rozbít pravidla, dali jsme show mladistvý look, vybrali jsme pouze tanečníky pod 30, než abysme zapojili tanečníky všech věkových skupin, jak je tomu zvykem. Také jsme dali Panu Domínguezovi volnou ruku při výběru hudby – překvapivě si vybral cello, basu, saxofon a flétnu, namísto klasických tradičních nástrojů.”

 

Největší rozdíl však spočívá v samotné vizi Saury. ,,Natočil jsem to jakoby to byl film!” Kostýmy, osvětlení,scéna, kamera – to vše je nezvykle pojato. Saura ještě doplnil, že když vyrůstal, tak se flamenco tančilo doma nebo v kavárnách. V posledních letech se dostalo na prkna nejvýznamnějších divadel a stalo se kulturním dědictvím UNESCA. I přes finanční krizi a upadající španělskou ekonomiku, zájem o flamenco v posledních deseti letech rapidně vzrostl.

Flamenco Hoy de Carlos Saura_1

 

,,My jsme naší show dali hlas dneška!” – Carlos Saura

 

Ve filmu můžete očekávat neotřelé záběry kamery, svěžest, čišící vášeň a lásku pro tanec. Zpěv je strašně naléhavý a po každém vystoupení je Vám jedno, že sedíte v kině a toužíte tleskat společně s diváky v sále, kde se natáčelo. Pokud jste milovníky hudby a tance, rozhodně si nenechte Flamenco Hoy ujít!

 

Trailer k filmu Flamenco Hoy de Carlos Saura

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál