autor:

Britský film Králova řeč (The King's Speech)

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
3
Britský film Králova řeč (The King's Speech)

the-kings-speech

Britský film Králova řeč (The King's Speech) přišel 10. března do našich kin. Jaký je tento hvězdně obsazený a Oscary ověnčený snímek?

Britský film Králova řeč (The King's Speech) na letošních předávání Cen Akademie slavil velký úspěch. Z dvanácti nominací proměnil čtyři, a to hned ty hlavní. Zlatou sošku plešatého chlapíka s mečem si odnesl Colin Firth za nejlepšího herce v hlavní roli, Tom Hooper za nejlepší režii, David Seidler za nejlepší původní scénář a konečně celý snímek cenu nejvyšší - za nejlepší film roku. Je ovšem tento příběh o koktavém králi skutečně to nejlepší z minulého roku, nebo si měl cenu za nejlepší film odnést jiný z nominovaných?

Králova řeč (The King's Speech) trailer

ram-horni

rám dolní


Film se odehrává v první polovině minulého století v Anglii. Vládnoucí král Jiří V. (Michael Gambon) náhle skoná, a jeho syn a nástupce král Eduard VIII. (Guy Pearce) skandálně abdikuje. Země stojí na počátku 2. světové války a potřebuje silného vůdce. Na trůn se tak dostává mladší ze synů princ Albert (Colin Firth), který si zvolí panovnické jméno král Jiří VI. Ten však od malička trpí koktavostí. Tuto vadu řeči se snaží vyléčit u excentrického terapeuta řeči Lionela Loguea (Geoffrey Rush). S jeho pomocí a díky podpoře své ženy královny Alžběty (Helena Bonham Carter) král koktání překoná a pronese zásadní řeč v rádiu, které spojí anglický lid v boji proti nacistickému Německu.


Proč se na tento film jít podívat?


1


Skvělí herci. Ve vedlejších rolích nejvíce září Geoffrey Rush a Helena Bonham Carter. Ta má zde navíc roli zcela odlišnou, než jak jí známe třeba ze Sweney Todd, nebo z Harryho Pottera. A určitě by se dalo diskutovat o tom, jestli jí tato kladná role jde lépe, než ty záporné. Colin Firth zase dokázal, že mu charakterní role jdou na výbornou, jak už nás ostatně přesvědčil v Single Man od Toma Forda.


2

 

Brilantní kamera. Divák si určitě vychutná všechny ty oku lahodící kompozice a úhly záběru.


3


Výprava a dekorace. Zamžený Londýn, krásné parky a interiéry obyčejných bytů i velkých paláců. Celé je to vkusné a ne nesmyslně přeparáděné, jak tomu občas bývá.

---

 

kings


Proč si tento film nechat na později?Může se vám stát, že vás Colin Firth a jeho zadrhávání příliš neosloví. Může se vám stát, že očekávaná závěrečná scéna, ta, která je pilířem celého příběhu, vás zklame, místo toho aby vás ohromila, tak jak je tomu například ve filmu Frost/Nixon Rona Howarda. A také se může stát, že se celé ty dvě hodiny budete nudit. Pokud ovšem necháte chvalozpěvy utichnout, zapomenete na to, kolik má film oscarů a půjdete na film bez velkých očekávání, bude se vám tento film líbit a třeba vás i příjemně překvapí. Když jdete na nějaký film, není dobré těšit se více, než je zdrávo.

predel-dekor

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


3 komentáře

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat

  • Mně osobně se film líbil! Přestože je téma filmu v zásadě nudné, herecké výkony ho obohacují natolik, že jde o skutečně skvělý film. Dokazuje, že téma nemusí být tahoun filmu. Z kina jsem odcházela skutečně spokojená... Všem vřele doporučuji!

      0   0 Nahlásit X Odpovědět
  • Kdo už to viděl? Zvažuju program na víkend, takže by se mi nějaké doporučení hodilo;)

      0   0 Nahlásit X Odpovědět

Čti dál

TOPlist