autor:

Bling Ring: nablýskaná exkurze do domova celebrit

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
0
Bling Ring: nablýskaná exkurze do domova celebrit

Bling Ring: nablýskaná exkurze do domova celebrit 1

 

Sofia Coppola si již na počátku své kariéry vydobyla status nezávislé a úspěšné režisérky, jejíž tvorba se vyznačuje atypickým, vysoce estetickým autorským stylem s emotivním přesahem. A i když nadále její filmy vzbuzují velká očekávání, divácká i kritická přijetí jsou už výrazně rozporuplnější. A aktuální snímek Bling Ring na to nic nemění. Pakliže jste však alespoň sebemenšími obdivovateli módy či toužíte být slavnými, měli byste výrazně zpozornět!

Bling Ring postrádá hlubší filosofický podtext, na jaký jsme u Sofiiných filmů zvyklí, přesto zůstává zábavnou, do jisté míry i varovnou ukázkou života hollywoodských celebrit, jež doplatily na vlastní hloupost nezamykat svá auta a honosné rezidence. Tento zlozvyk odkryla především neslavná pětice amerických studentů, kteří se svých 15 minut slávy rozhodli strávit právě v domech oblíbených idolů, které vykrádali po dobu jednoho roku. Paris Hilton, Lindsay Lohan či manželé Orlando Bloom s Mirandou Kerr, ti všichni doplatili na svou nedbalost a nebýt bezpečnostních kamer, nejspíš by si nezvaných návštěv ještě dlouho nevšimli. Mladistvá skupinka zlodějů se tak ocitla před soudem především díky vlastní hlouposti, přeci jen chlubit se ve škole ukradenými věcmi hvězd, které takřka denně vídáme na předních obálkách tisku, tak docela nehraje k Vašemu prospěchu.

Bling Ring: nablýskaná exkurze do domova celebrit 2

A to je přesně tím, na co chtěla Sofia na první pohled tak nezúčastněně poukázat. Na okázalou hloupost, zaobalenou v těch nejblyštivějších značkách, zakrytou prvotřídními parfémy, a přesto věčnou a doslova magnetickou, jež fascinuje lidi už od počátku věků. Nelze popřít, že autorčin přístup k látce je bezesporu povrchní, nezabývá se hlouběji jednotlivými postavami, vždy zahlédneme jen náznak motivace, střípek z jejich života. Nicméně párty musí pokračovat, a tak krádež střídá krádež, během kterých má divák možnost spatřit zákoutí slavných domácností, do kterých by se za běžných okolností nikdy nedostal.

Bling Ring je tou nejzářivější demonstrací ztráty identity současné dospívající generace, lehkomyslnosti a touhy po slávě. Dříve tedy, než ohrnete nos nad tímhle snímkem, ujistěte se, že máte klíčky u sebe a ty neznámé žádosti o přátelství na facebooku raději ignorujte.

 

The Bling Ring trailer

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál