autor:

8 nejlepších krimi seriálů dneška

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
0
8 nejlepších krimi seriálů dneška

Pokud jste milovníky chytrých krimi dramat a už dlouho se vám nestalo, že byste byli přikováni k obrazovce a zběsile hledali další a další díly seriálu, jehož vývoj vám nedá spát dokud ho nerozluštíte, mohla by vám následující selekce pomoci rozšířit filmové obzory a třeba najít nového krimi favorita. Pokud máte další tipy na skvělé seriály, které by si zde zasloužily být zmíněny, podělte se s námi o ně v komentářích.

 

1. True Detective (Temný případ)    Hvězdičky

V posledních několika týdnech hojně opěvovaný seriál True Detective si pochvalné komentáře rozhodně zaslouží. Počínaje možná nejkrásnějším seriálovým intrem, přes dvě propojené časové linie, což je téma často používané, ne vždy ale zrealizované chytře a pro diváka pochopitelně, až k sice americky znějícímu obsazení, které ale po prvních několika minutách vyznívá dokonale promyšleně a tak nějak správně.

Depresivní podivín Matthew McConaughey zde podává, dle mého osobního názoru, životní výkon a Woody Harrelson rozhodně nezaostává. Při vypravěčsky důmyslné detektivce vám bude chvílemi až úzko a i když to není přímo nervydrásající jízda, nutí vás čekat a těšit se na další díl. Ke shlédnutí jsou prozatím čtyři díly z první série. 

 

 

2. Hannibal    Hvězdičky 2

Vizuálně výjimečný a esteticky dokonale (!) zpracovaný thriller z produkce AXN vypráví mistrovský příběh manipulace, kde uznávaný psychiatr Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) pomáhá s vyšetřováním případu detektivu Willu Grahamovi (Hugh Dancy), který je schopen se vcítit do zvrácené mysli nejhorších masových vrahů a předpokládat, co a proč na místech činu dělali. Tato schopnost ho ale emočně a psychicky extrémně vyčerpává...

V nebezpečné hře geniálního policisty a geniálního zločince si okamžitě najdete svého oblíbence - ať už jím bude vždy perfektně oblečený Dr. Hannibal Lecter nebo roztržitý Will Graham.

 

 

3. The Escape Artist   Hvězdičky 3

Will Burton (hraje ho David Tennat) je ve třídílném seriálu The Escape Artist talentovaný advokát známý tím, že nikdy neprohrál jediný svůj případ. Vždy se mu podařilo pomocí právních kliček a mezer v právnickém systému své klienty osvobodit. Když však souhlasí s obhajobou vraha, kterého díky němu propustili kvůli formalitám, rozhodne se pro obnovení případu a jeho usvědčení.

David Tennat je skvělý téměř ve všem, kde se objeví, takže k jeho skvělému hereckému výkonu netřeba nic dodávat, tvůrci seriálu ale trefili hřebíček na hlavičku s obsazením Tobyho Kebbella do role obžalovaného Foyla. Jeho prostě nesnášíte od prvních sekund, kdy se na obrazovce objeví. Zločinci jsou často velmi chytří, ale pomstychtiví právníci mnohdy ještě o něco více - viz. excelentní konec tohoto seriálu.

 

 

4. Bron (Most)   Hvězdičky 4

Bron (anglicky The Bridge, česky Most) odkazuje na Øresundský most, který se nachází přesně na hranicích mezi Dánskem a Švédskem, kde je jedné noci nalezeno přepůlené tělo mladé ženy. Dva naprosto rozdílné policisty, nejen chováním ale i metodami, přivede dohromady vyšetřování tohoto případu - Dána Martina a Švédku Sagu (u které neustále přemýšlíte, zda netrpí Aspergerovým syndromem).

Zapojením médií i veřejnosti do série dalších zabití se pachatel snaží rozproudit politická a sociální témata, je to však to jediné o co mu jde? Postupně gradující a velmi chytrý seriál si rozhodně nenechte ujít, pokud máte obecně rádi severské filmy a jejich specifický chladný nádech.

 

 

5. Luther    Hvězdičky 5

DCI John Luther se mě osobně dostal pod kůži téměř okamžitě. První série graduje s každým dílem a BBC znovu dokázala, že krimi prostě umí. Všechna klišé, která očekáváte, dejte stranou.

Nevyrovnaný detektiv se svými vlastními metodami, který nebere ohledy na zákony a povolené/zakázané mu velmi často splývá, ne vždy zakončení happy endem - prostě žádná Kriminálka Miami, ale charismatický Idris Elba jako John Luther a psychopatka Ruth Wilson jako Alice, kteří vám budou sympatičtí, ať už konají v souladu či méně se zákonem.

 

 

6. Broadchurch   Hvězdičky 6

Slabost pro herecké výkony Davida Tennanta přiznávám, podle mého si ale pozornost zaslouží. Jednou z velmi typických detektivních předloh je malé městečko, ve kterém se stane ohavný zločin. Nejinak je tomu i v Broadchurch, kde se postupem času rozplétá minulost, problémy, vztahy všech podezřelých.

Skvělý scénář a Davidova (minimálně mým) ušímlahodící skotská angličtina vás přiková k obrazovce možná stejně pevně jako mě, možná nikoli. Za zkoušku ale tento seriál stojí. 

 

 

7. The Following (Stoupenci zla)   Hvězdičky 9

Když profesor literatury a sériový vrah Joe Carroll (hraje ho James Purefoy) uteče z vězení krátce před svojí popravou, FBI povolá na pomoc při vyšetřování svého bývalého agenta Ryana Hardyho (Kevin Bacon), který se nejvíce přičinil o Carrollovo dostání za mříže. V té době alkoholik Ryan se rozhodne pomoci, problémem ale je, že charismatický psychopat má celý kult věrných následovatelů, kteří jsou ochotní udělat pro svůj vzor cokoli...

 

 

8. The Killing (Zločin)   Hvězdičky 7

Drama na motivy úspěšného švédského seriálu "Forbydelsen"  spojuje tři příběhy, které se týkají jedné vraždy a vyšetřování, které činu následuje. Vyšetřovatelé, pozůstalí i podezřelí se pohybují v Seattlu a dostáváme se do centra příprav politické kampaně, která s případem postupně souvisí, nesouvisí, souvisí a tak dále.

Příběh se dostává dál a vy jako divák zjišťujete, že náhody se jednoduše nedějí. Vše je logickým následkem jiných činů a každý má svá tajemství, o kterých si myslí, že už je dávno pohřbil čas. Atmosféru, gradaci příběhu a desetinásobný pocit, že už jste na to přišli, ještě doplňuje téměř každou scénu doprovázející déšť... 

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál