autor:

The September Issue

kategorie:
Film
publikováno:
počet komentářů:
0
The September Issue
The September Issue I když si tento dokument odbyl premiéru už před pár měsíci, v Čechách žádný velký rozruch nevzbudil. Proto určitě nebude na škodu, když se o filmu alespoň krátce zmíníme. Snímek se zaměřuje na vznik největšího vydání Vogue v historii tohoto časopisu. Jak je jasné z názvu, týká se zářijového vydání (v roce 2007). Mělo 840 stran a prodalo se kolem 13 milionů výtisků.

I když si tento dokument odbyl premiéru už před pár měsíci, v Čechách žádný velký rozruch nevzb

Za vznikem dokumentu stojí R. J. Cutler, nepříliš známý dokumentarista. Ačkoliv oficiálním účelem bylo sledovat vznik čísla, všechny samozřejmě nejvíc zajímala Anna Wintour. Jaká je, jak se doopravdy chová ke svým zaměstnancům, jak strávila dětství, koho má v oblibě a koho ne... Očekávání byla podle nás splněna jen z poloviny. Spíše se různé zvěsti o Anně potvrdily či vyvrátily, příliš nových informací ale film nepřináší. Některé scény se zdají trochu stylizované, proto je otázkou, zda film, který má jako dokument zachycovat (pokud možno objektivně) realitu, splnil svůj účel. I tak je ale zajímavé, být alespoň částečně svědkem procesu - vytváření nejuznávanějšího módního časopisu. Pozorovat setkání těch nejmocnějších lidí v tomto oboru, diskutujících třeba jen o mohérových svetrech. Ještě jednou se ale vraťme k Anně Wintour. Dokument často logicky připomene film ,,Ďábel nosí Pradu“. Anna skutečně mluví pořád stejně nevzrušeně, ať už kritizuje, nebo chválí. Lidé, kteří s ní spolupracují, z ní mají opravdu respekt, zároveň ji však všichni zbožňují. Musí zbožňovat. Každému, koho móda nějakým způsobem zajímá, se nutně musí zatajit dech při sledování záběrů z obrovských šaten magazínu, které jsou naplněny těmi nejnovějšími módními kousky,od kabelek a pásků, přes večerní roby až po rtěnky. Ve filmu je viděno množství dalších vlivných lidí, mnozí z nich nemají příliš slavná jména, ale stojí za velkými věcmi. Například vydavatel Vogue Tom Florio, redaktor André Leon Talley, nebo velmi inspirativní kreativní ředitelka Grace Coddington, která je bývalou modelkou. Ačkoliv film nepatří mezi nejlepší dokumentární díla, stojí za shlédnutí. Už jen proto, že podobných snímků je v této oblasti pořád málo.

Co si vzala Anna (a Sienna) na premiéru?

Galerie neobsahuje obrázky.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál