autor:

T57 Atlantic: Předurčen k jedinečnosti

kategorie:
Gentlemen's club
publikováno:
počet komentářů:
0
T57 Atlantic: Předurčen k jedinečnosti

Bugatti T57 Atlantic 1

Bugatti T57 Atlantic

Vraťme se do první poloviny minulého století a představme si ulice Monte Carla, ohlušené burácejícími motory. Přesně v takovém prostředí se začala psát historie značky Bugatti. Původně závodní vozy si rychle získaly slávu a nenašel by se muž, který by netoužil řídit stejně silný stroj, jako ten, ve kterém seděl vítěz Grand Prix. Netrvalo dlouho a automobilky začaly silné motory na čtyřech kolech odívat do okouzlujících linií. První sportovní kupé tak nacházela své spokojené majitele a otevřel se zcela nový segment automobilového průmyslu. Ve třicátých letech, přesněji v roce 1934, Jean Bugatti, syn slavného zakladatele Ettore Bugattiho, vytvořil unikátní automobil, který se stal ikonou světa veteránů a snem mnoha řidičů.

 

T57 Atlantic: Předurčen k jedinečnosti 2

Bugatti T57 je archetyp sportovního vozu a ikona elegance své doby. Vůz se vyráběl v mnoha verzích, avšak verze Atlantic byla vyrobena pouze čtyřikrát za celou dobu existence značky. Kapkovité blatníky, ostrá hřbetní linie, třpytivá oválná maska, dva mohutné světlomety a ležérně protáhlá karoserie. Bugatti T57 Atlantic je považováno za nejcennější a nejkrásnější automobil všech dob, který byl navržen, aby ses stal jedinečným.

 

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál