autor:

Peugeot 402 Darl’mat Legere Special Sport Roadster: Coupé s příchutí Le Mans

kategorie:
Gentlemen's club
publikováno:
počet komentářů:
0
Peugeot 402 Darl’mat Legere Special Sport Roadster: Coupé s příchutí Le Mans

Peugeot 402 Darl’mat Legere Special Sport Roadster: Coupé s příchutí Le Mans 1

Peugeot 402 Darl’mat Legere “Special Sport” Roadster

 

Když automobilka Peugeot představila na pařížském autosalonu v roce 1935 novou modelovou řadu 402, vypuklo nadšení. Nový typ karoserie byl velmi moderní a aerodynamický. Líbivé tvary byly výsadou všech modelů od lidových vozů po limuzíny. Proto se nabízela příležitost, vytvořit další, ještě odvážnější řadu vozů, která by uspokojila ty nejnáročnější klienty toužící po originalitě. Této příležitosti se rozhodl využít Emile Darl’mat, tehdejší dealer značky Peugeot, a začal s výrobou zakázkových karoserií. Ty navrhoval designér Georges Paulin, který úzce spolupracoval s pařížskou karosárnou Marcela Pourouta. Spolu se věnovali prvním zakázkovým karoseriím modelů 301 a 601.

Emile Darl´mat však toužil oprášit slavnou závodní historii značky Peugeot a v roce 1938 tak vznikl vůz s označením Peugeot 402 Darl’mat Legere “Special Sport” Roadster.

Tato unikátní sportovní coupé mělo aerodynamický tvar karoserie, postrádalo tradiční stupačky a chlubilo se originálně umístěnými světlomety, které osvětlovaly silnici zpoza mřížky chladiče. Velmi líbivý design automobilu podtrhoval fakt, že závodní speciál, připravený pro slavný závod 24 hodin Le Mans, se prakticky ničím nelišil. Jednalo se o sportovní vůz, který byl připraven sbírat trofeje a okouzlovat kolemjdoucí.

worn gentlemens club logo

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál