autor:

Movember: Fenomén jménem knír nejen v listopadu

kategorie:
Gentlemen's club
publikováno:
počet komentářů:
0
Movember: Fenomén jménem knír nejen v listopadu

Movember (spojení dvou slov MOustache + NoVEMBER) není jen speciální čas v roce, kdy si muži nechávají narůst knírek – jeho význam je mnohem hlubší. Snaží se o větší povědomí veřejnosti o mužských zdravotních problémech (prevence rakoviny prostaty) a cílem je získání finančních prostředků na  podporu mužského zdraví.

Pravidla jsou jasná: Na začátku listopadu se oholit a po celý zbytek měsíce si udržovat knírek a formovat ho k dokonalosti a trumfovat se s kolegy v práci, spolužáky ve škole nebo kamarády v baru, kdo vypadá lépe (je možné ho případně zkrotit prostříháním či navoskováním).

 

Pokud patříte mezi zaryté odpůrce knírů, pozorně si pročtěte následující řádky a třeba změníte názor:

 

  • Policisté ve velkých indických městech dostávají k platu další peněžní bonus, pokud mají knír. Ten je totiž v Indii symbolem mužnosti, moci a síly.
  • Průměrně se muž svého kníru dotkne 760krát za den, z čehož vyplývá, že knír má magnetizující účinky.
  • Nejstarší dochovaný portrét s vyobrazeným knírem pochází už z roku 300 př.n.l., takže ve spojení s tetováním byli někdejší lidé vlastně takoví prehistoričtí hipsteři.
  • Nejdelší knír byl podle Guinessovy knihy rekordů naměřen u Inda Badamsinha Gurjara a to 3,812m. Nechal si ho růst celých 22 let.

 

Některým mužům naroste knír lehce, jiní ať se snaží sebevíc, prostě druhým Seanem Connerym nikdy nebudou. Pochopitelně nejlepší a nedostižný ve své kráse mají knír psi knírači. Pak následuje David Beckham a jak žebříček nejpopulárnějších knírů pokračuje, si můžete přečíst zde.

 

Žebříček nejpopulárnějších kníračů zde!

žebříček nejpopulárnějších kníračů

kniry worn

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál