autor:

Lamborghini Miura: Temperamentní býk s řasami na kapotě

kategorie:
Gentlemen's club
publikováno:
počet komentářů:
0
Lamborghini Miura: Temperamentní býk s řasami na kapotě

 

Zaklapnutí dveří a zavrzání řidičských rukavic. Pevně uchopit volant a usadit se. Zařadit, pustit spojku a poslouchat, jak se 350 koní opře do zadní nápravy. Jeden z prvních superautomobilů, který tento pocit svému majiteli dopřál, byl vůz Lamborgini Miura. Legendární krasavec, dodnes považovaný za jedno z nejkrásnějších supersportovních aut, které kdy brázdily silnice starého kontinentu.

 

foto6

 

Z továrny Ferruccia Lamborghiniho vyjelo první v roce 1966. Jednalo se o revoluční typ vozu s motorem umístěným uprostřed, což předznamenalo základní koncept většiny známých supersportovních vozů, jako jsou Ferrari F4O, McLaren F1, Lotus Esprit, Audi R8 nebo Bugatti Veyron. Díky tomu se mohl vůz chlubit skvělými jízdními vlastnostmi, komfortem a hlavně úctyhodnou rychlostí. Uvažte, že v roce 1966 se po českých silnicích začíná prohánět vůz Škoda 1000 MB a v Itálii už první šťastlivci vytáčeli motor při rychlosti 275km/h. Závodní automobily už této rychlosti samozřejmě dosahovaly, ale teprve vozy jako bylo Lamborghini Miura či Ferrari Daytona ji zprostředkovaly veřejnosti.

Elegantní vůz s typickými řasami kolem světlometů se stal teprve třetím sériově vyráběným vozem slavné italské značky. Díky velké oblibě dostal firmu Lamborghini na špici a ta se na ní udržela dodnes. I když po finančních problémech a spletitém střídání majitelů teď patří Audi, její budoucnost je zajištěná. Od dob Miury jejího nástupce modelu Espada se z vozů Lamborghini staly nekompromisní až brutální stroje s býkem na kapotě. Ostře řezané rysy inspirované stíhacím letounem nedají znát svůj původ v ladných křivkách podobných Chevrolettu Corvette  Sting Ray. A pokud je Miura autem vašich snů, dostavte se na aukci s řádově deseti miliony korun.

 

foto3

foto2

foto1

 

worn gentlemens club logo

 

 

 

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál