autor:

Worn Girl Monika

kategorie:
Girls
publikováno:
počet komentářů:
0
Worn Girl Monika

Rádi bychom vám představili naší další Worn Girl - krásnou modelku Moniku Podanou.

Předchozí Worn Girls si můžete prohlédnout tady: Margita, Karolína, Niki, Bronka, Anna Mimieux, Katherine, Markéta, Geen, Barbara, Koki, VandaJanda, Naty, Aneta, Duhovka, Melisa, Melisa podruhé, Vanda podruhé, Martina, Eva.

 

worn-girl-monika 8

 

"Už dlouho jsem o sobě nepsala souvislý text… Když nad tím tak přemýšlím, už dlouho jsem nerekapitulovala ani sama, jen pro sebe. Tak mi, prosím, odpusťte, pokud to občas nebude úplně navazovat. Člověk přemýšlí pořád, samozřejmě, a já obzvlášť moc přemýšlím, ale takhle celkově shrnout pár let života, práci a sebe, to už jsem dlouho nedělala.

Nepíšu si deník .. momentálně nemám ani diář, což mi připomíná, že bych si měla nejaký koupit. Líbí se mi ty od značky Moleskine, jsou to podle mě nejklasičtější diáře a mě se klasicky vypadající věci líbí. Věci, co mají historii, příběh a jsou kvalitní a precizní."

 

Moni 1

 

"Klasik jsem i v hudbě, teda pro mě je to hudba, kterou by měl znát každý. A to jsou staré legendy jako The Doors, Led Zeppelin, Pink Floyd.. Mám ale ráda i starý dobrý zakouřený blues a disco ze 70. let. U filmů je to stejné - cokoliv od Tarantina, Kubricka, staré detektivky, psychologické thrillery, horory. Neholduji komediím, většinou mi přijdou trapný. Moc nečtu, mela bych číst víc a občas se do toho nutim, už jenom z principu. A vůbec necvičím, to bych taky měla mnohem víc. Holky, co cvičí, obdivuji a celkově i zdravý životní styl, co teď tak letí. Je to super a chvályhodné, ale já když mám volno, tak si pustím film a objednám jídlo."

"Co se týče lidských vztahů, vždycky jsem byla trochu mimo. Na střední škole mi pořád říkali, že jsem jako z 19. století. Vždy pro mě totiž láska, důvěra, přátelství, úcta, respekt, pokora a další byly jasně daná věc a vůbec jsem nechápala, jak to někdo může mít jinak.Takže mládí pro mě bylo velice objevné a docela často šokující "Sama se cítím pořád stejná, akorát naivita už je dávno „v trapu“. Ale víra v dobré lidi mi zůstala. Jak už to tak bývá, taky jsem dělala spoustu chyb a dělám je pořád. Jinak jsem celkem normální a milá holka. Běžně mě potkáte v křiváku, upnutých černých džínách a Converskách a mám dobrou náladu. Hodně se zajímám o módu a fotografování a miluju kafe."

Moni 2

 

"Tak a teď něco k práci, tedy k modelingu. Uplný začátek, ten zásadnější, který stojí za řeč byl, když jsem v Praze vyhrála tvář hodinek Guess, to mi bylo 19 let a pak přišly nějaké nabídky od modelingových agentur. Měla jsem tedy svoji první mateřskou agenturu, která mě zastupovala, Czechoslovak.

Ale kolem dvaceti let jsem měla jiné priority než modeling - hodně jsem pracovala, bydlela sama, měla jsem německou dogu a chodila do školy. Takže cestovat jsem nemohla, pracovala jsem hlavně v Čechách a snažila se naplnit svůj  book. Odcestovala jsem až později s jinou agenturou a moje první cesta byla do Milána. Miláno a celkově Itálii jsem si zamilovala tak, že jsem se tam ještě roky vracela - pracovat a bydlet. Vůbec toho nelituji, poznala jsem úžasné lidi a myslím, že jsme si ty roky užili."

 

worn-girl-monika  12

 

"Každá mince má ale dvě strany, včetně modelingu, a dává i bere. Nejlepší je na něm cestování, také to, že poznáte nejrůznější lidi, nejrůznější národnosti, jiné kultury a máte srovnání, což vám dá nadhled a to je strašně důležité. Také vás to naučí samostatnosti, organizaci, naučíte se být zodpovědní atd.

Po Miláně jsem ještě žila jeden rok v Istanbulu a jak je Istanbul nádherné město a vždy vás dokáže něčím překvapit, rok byl opravdu moc a když tam člověk doopravdy žije, život tam není zdaleka tak jednoduchý jako u nás nebo jinde v Evropě. Vážně jsem tam nechápala spoustu věci, jak mohou v některých situacích tak či onak fungovat."

 

worn-girl-monika 7

 

"Jsem za to ale zároveň i hrozně vděčná. Byla to další výborná a užitečná škola a Istanbul se pro mě stal další srdeční záležitostí. Jak jsem psala, modeling dává, ale i bere. Nejkrásnější je vážně cestování, ale je to vlastně na konci i to nejvíc smutné. ŽIjete v jednom kufru a když někam jedete na dva měsíce a najdete si přátele, musíte je pak opustit a jet na jiný kontinent hledat si nové. Je to takový koloběh a jak se říká, všude dobře, doma nejlíp. A přesně tak to je."

 

Moni 7

Fotografie: Alan Homolka

"Modelka, nebo alespoň já, to má trochu jinak. Část vás už navždy zůstane na těch místech, kde jste žili. Všude necháte kousek sebe. A není to souvislé jako u lidí, co na delší dobu tolik necestují. Něco vybudujete a jedete zase budovat jinam. Nedávno jsem se vrátila do Prahy, mám skvělou agenturu Clique Models a teď mě čeká Německo a to je kousek. Ráda bych pracovala tam a mohla se vracet domů… Už je čas."

Body, plavky a punčochy prodává: FSHNRMX
Croptop, Snapback: Marshal Apparel

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál