autor:

Worn Girl Markéta

kategorie:
Girls
publikováno:
počet komentářů:
1
Worn Girl Markéta

Naší další Worn Girl je krásná studentka a modelka Markéta a protože jsme prozatím nechtěně diskriminovali blondýnky, rozhodli jsme se to okamžitě napravit. Focení probíhalo za slunečného pátečního dne a protože fotografku a modelku pojí dlouholeté přátelství, vše šlo jako po másle. Dokonce jsme se s povolením majitele dostali i na opravdovou loď na Vltavě a slíbili mu, že na oplátku za jeho ochotu bude jeho celoživotní materiální láska Slávka slavná (viz např. první snímek ;).

Předchozí Worn Girls prohlížejte tady: Geen, Barbara, Koki, VandaJanda, Naty, Aneta, Duhovka, Melisa, Melisa podruhé, Vanda podruhé, Martina, Eva.

 

 

"Jsem jedna z mnoha obyčejných holek, která ale jen tou jednou obyčejnou holkou být nechce. Nechci prostě jen prožít jeden další normální život, ale chci světu nějak přispět svou existencí a zanechat za sebou stopy. Svůj čas chci naplno využít a nepromarnit ho.

Už od malička ale žiju uzavřená ve vlastním světě a sním s otevřenýma i zavřenýma očima. Sním o tom, co všechno bych za život chtěla udělat a dokázat a při tom mi čas protéká mezi prsty."

 

 

"Můj vnitřní svět stále roste a nabízí stále nové možnosti, kterými bych se mohla v životě zabývat, ale v reálném světě všechno trvá tak dlouho, že všechno to, co bych mohla, vlastně nemohu, protože bych to nestihla. Takže většinu času strávím přemýšlením a tříděním toho, co z těch mnoha možností vybrat jako správnou cestu. Ale když už se mi podaří pro něco se rozhodnout, dám do toho maximum a snažím se, aby výsledek byl dokonalý.

Všechno, co dělám, mám předem promyšlené (možná až moc), proto svých rozhodnutí většinou nelituji a nedělám nic, co bych později považovala za zbytečné. Všechno má svůj účel."

 

 

"Svůj účel mělo to, že moje všestranná mysl vyplodila, že budu zahradní architektka a celé dětsví jsem strávila po všemožných výtvarných kurzech. Díky tomu jsem došla až na školu, kde doteď studuji a která dále ovlivnila můj život. Drezurní výuka biologie a chemie změnila moje plány a ze zahradní architektury se rázem stala farmacie.

Dále mi sem osud do cesty postavil dívku, s kterou jsme se dokonale shodly a s kterou jsme se společnou podporou začaly budovat každá jeden ze svých snů. Pro ni to bylo focení a pro mě modeling, o kterém jsem snila od svých třinácti, ale nikdy jsem nevěřila, že bych ho opravdu mohla dělat. Začínaly jsme spolu, já byla její první modelka a ona moje první fotografka."

 

 

"Teprve na podzim minulého roku se jí podařilo přesvědčit mě, abych zkusila oslovit některou z agentur. Po dlouhém rozhodování jsem si vybrala agenturu Pure Models, ale s úspěchem jsem nijak moc nepočítala, chtěla jsem to jen zkusit. Prvním překvapením bylo to, že si mě k sobě pozvali, aby nafotili zkušební polaroidy. Po této první návštěvě agentury moje naděje klesly ještě o něco níž, protože tabulku požadující míry vyplňovala nepříliš lichotivá čísla. Po dvou týdnech jsem byla vcelku smířená s tím, že takhle skončila moje slavná kariéra modelky...

Byla sobota večer a já s plnou pusou čokolády sledovala svoji milovanou Hru o trůny, když mě náhle z nejnapínavější scény vyrušilo zvonění telefonu. Cizí číslo. Už jsem to vesele chtěla nechat dozvonit a dokoukat epizodu, ale nakonec jsem to přeci jen vzala a druhý den jsem měla svůj první casting. Večer už mi barvili Italové vlasy a v pondělí jsem šla přehlídku pro italskou Wellu. Tak to celé začalo."

 

 

"Byla jsem hodně plachá a postupně jsem se začínala učit jednat s úplně novými lidmi a pohybovat se v jiném prostředí. Hodně jsem se změnila, těžko říci jestli k lepšímu, ale já jsem spokojenější. Mám pocit, že jsem svůj život posunula o kousek dál a učím se novým věcem, hlavně jednání s lidmi a péče o sebe.

Moje životospráva se obrátila vzhůru nohama. Přestala jsem se přecpávat čokoládou a jídelníček celkově zredukovala a ozdravila. Ze začátku bylo velmi těžké si navyknout a často jsem podléhala pocitům slabosti, ale něco mě hnalo vpřed a slibovalo uspokojivý výsledek. Ten se po pár měsících dostavil v podobě ručičky na váze pohybující se teď o 12 čísel níž."

 

 

"Zdravý životní styl mě naprosto uchvátil a začala jsem se o něj zajímat víc. Naučila jsem se sama vařit a mou vášní se stalo zdravé pečení, čímž uspokojuji své chuťové buňky, které tak milují sladké. Neodmyslitelnou součástí zdravého životního stylu je samozřejmě i sport. Za svůj život jsem vyzkoušela řadu sportů, ale nikdy u žádného nevydržela moc dlouho, protože jsem stále hledala ten, ve kterém vyniknu, až jsem nakonec byla příliš „stará“ na to, abych v nějakém opravdu prorazila.

V posledních dvou letech jsem měla tu možnost trénovat na Dukle moderní pětiboj a díky tomu jsem našla sport, který mě naplňuje ze všech nejvíc – běh. Nikdy jsem nemusela kolektivní sporty, možná je to proto, že se ráda cítím svobodná a nezávislá na ostatních."

 

 

"Nechci, aby moje budoucnost závisela na někom jiném. Chci stát pevně na vlastních nohou a rozhodovat se sama za sebe, tak jak to sama cítím. Já jisté postavení vkládám do vzdělání. Proto budu mít vždy na prvním místě školu. S modelingem se škola občas trochu kříží, zvlášť když se naskytne možnost odcestovat do zahraničí v době školy. Cestování je jedním z mých největších snů, takže by pro mě bylo asi těžké, kdybych kvůli své prvotní škole někdy musela odmítnout velkou cestu.

Občasná cesta se se školou ještě zvládnout dá, ale déle jak na dva měsíce už to nejde. Já jsem ještě tu možnost odcestovat s modelingem neměla, ale na léto se snad příležitost najde. První cestou bude nejspíš Turecko, což mě příliš neláká, ale někde se začít musí a já budu ráda za každou cestu. Postupně bych chtěla procestovat celý svět, ale nejvíce mě láká Tokio a Nový Zéland."

 

W Girl Market 

"Příští rok mě čeká maturita a přijímačky na vysokou, takže mi teď zbývá pár měsíců, kdy se plně mohu věnovat modelingu a pak svou plnou snahu opět obrátím ke škole. Pak mě čeká ještě dlouhá cesta za titulem, na které se snad najde místo na mé koníčky a především na modeling a mé blízké. Co bude potom, to má složitá mysl ještě plně neanalyzovala."

P.S.: Ta dívka ze střední, která mi pomohla změnit život, je fotografka Luna, která tyto fotky nafotila. Moc jí za všechno děkuji.

 

Fotila: Luna Torr

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


1 komentář

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Anettt

  Worn Girl Aneta

  Naší další Worn Girl je krásná dvaadvacetiletá Aneta, která stíhá být začínající fotografkou, blogerkou, modelkou i studentkou zároveň. Nafotil ji pro nás její přítel Jakub, jehož tvorbu vám doporučujeme sledovat ;)

 •   Bronka hlavní

  Worn Girl Bronka

  Naší další Worn Girl je krásná osmnáctiletá Slovenka Bronka. Blogerka, studentka oboru Umělecká produkce a prostě dívka, která má jasně dané cíle, za kterými si stoprocentně půjde.

 •   Geen Pagli

  Worn Girl Geen

  Naší další Worn Girl je krásná, čerstvě dvacetiletá, brunetka Geen - usměvavá a upovídaná slečna, která se kterou bylo focení pro nás všechny opravdová zábava a věříme, že je to na fotkách vidět.

 •   Karol - hlavní 2

  Worn Girl Karolína

  Naší další Worn Girl je brzy osmnáctiletá studentka Karolína, která má v tomto článku nejen krásné fotografie, ale i co říct.

 •   Koki - hl.

  Worn Girl Koki

  Naší další Worn Girl je Koki. Zejména fotografka, modelka, make-up artistka, ale talentu se v ní skrývá mnohem více. Jakého, to zjistíte v článku.

 • W.Gi.

  Worn Girl Martina

  Naší další Worn Girl je osmnáctiletá Martina, která buď pečlivě studuje propagační grafiku na SUPŠ anebo modelkuje pro Clique Models. Jako svoji múzu pro focení si ji vybrala fotografka a blogerka Paulína Maťová.

 •   worn-girl-martina-s- h

  Worn Girl Martina S.

  Jako naši další Worn Girl jsme oslovili krásnou dvaadvacetiletou studentku Martinu, o které se mnohem více dozvíte na fotografiích a v textu, kde popsala nejen sama sebe, ale i svůj náhled na život a budoucnost.

 •   Moni hl.

  Worn Girl Monika

  Rádi bychom vám představili naší další Worn Girl - krásnou modelku Moniku Podanou, která se pro nás rozpovídala nejen o tom, jak je někdy těžké opuštět místa, která vám přirostou k srdci...

 •   Ni Ki

  Worn Girl Niki -

  Osmnáctiletá Niki z Prahy je naší další Worn Girl, kterou náš fotograf tentokrát vyhnal např. na venkovní basketbalové hřiště, kde vznikly tyto skvělé letní fotky se sportovním nádechem.

TOPlist