autor:

Worn Girl Bára

kategorie:
Girls
publikováno:
počet komentářů:
0
Worn Girl Bára

Naší další Worn Girl je již podruhé krásná Duhová víla Bára. Fotila ji Petra Veselá, které jsme se poptali na radosti i strasti života fotografa, jak její vášeň k tomuto krásnému uměleckému odvětví vznikla a jak vlastně celý, více či méně náročný, proces probíhá.

Předchozí Worn Girls si můžete prohlédnout tady: Martina S., Monika, Margita, Karolína, Niki, Bronka, Anna Mimieux, Katherine, Markéta, Geen, Barbara, Koki, VandaJanda, Naty, Aneta, Duhovka, Melisa, Melisa podruhé, Vanda podruhé, Martina, Eva.

 

 

Čím si Petra přála být jako dítě?

"Když byla Petra malá, chtěla být prima balerínou a tančit v Národním. Jako malá jsem dělala balet, bohužel z rodinných důvodů jsem jej musela zanechat a bohužel už jsem se k němu nevrátila. Stále mě to mrzí a když vidím balet, tak mě vždycky dojde k slzám. Později jsem chtěla být policajtka na kriminálce, vyšetřovat těžký zločiny jako vraždy a podobně... :) "

 

 

Jaká byla Tvá cesta k focení? Kde a jak vznikl nějaký první impuls: „To by mě bavilo!“?

"Cesta k focení byla vlastně náhodná a postupná, ale vím, že k té cestě mělo určitě dojít. Fotky jsem vždycky milovala. Už jako malá holka jsem milovala hrabat se ve starých rodinných fotkách a prohlížet si fashion editorialy v Elle a podobně.

První zrcadlovka byla koupena kvůli dovolené a už tam mě to chytlo, pak mi ale foťák nějakou dobu ležel ve skříni a až na popud své kamarádky jsem ho opět vytáhla, protože chtěla nafotit dceru a tam přišel ten zlom. Tam jsem zjistila, že mě baví fotit lidi a následně i editovat fotky. Pak přišla velmi dlouhá pauza a k focení jsem se vrátila před rokem a půl. Už si bez toho asi nedokážu svůj život představit. Je to jako droga :)"


 

Studovala/studuješ nějaký umělecký obor? Myslíš si, že je umělecké vzdělání pro dobrého fotografa důležité?

"Umělecký obor jsem nikdy nestudovala a určitě se dá tvořit i bez uměleckého vzdělání. Někdy může vzdělaní i limitovat a umělce svazovat. Důkazem toho jsou ty spousty skvělých fotografů nejen u nás, ale i v zahraniční, kteří fotku nikdy nestudovali."

 

Duhovka 789

Duhovka 78

 

Myslíš si, že lze udělat dobré fotky i s nedostatečnou/levnou výbavou? (aka rovná se drahé vybavení = skvělé fotky?)

"Určitě neplatí pravidlo, že pokud si pořídíš drahou foto techniku, budeš mít hned zákonitě super fotky a stejně tak se určitě dají nafotit i skvělé fotky klidně s foťákem "za pár kaček". Technika nedělá fotografa zákonitě dobrým fotografem.

Jde tu prvotně o cit, smysl pro detail, odvahu a hlavně o chuť fotit a taky trpělivost. Čím víc fotíš, tím víc trénuješ oko a výše zmíněné dovednosti. Učíš se ze svých chyb a lepší fotky přicházejí. Kvalitnější, lepší technika už je jen prostředek pro zhmotnění foto cílů a snů :) "

 

Duhovka 134

 

 Vybíráš si objekty pro focení sama nebo se Ti samy/i ozývají? 

"Modelky si vybírám jak sama, ale samy se také ozývají. Je docela i dost holek, kterým jsem focení slíbila a domlouváme se již delší dobu, ale to by den musel mít tak 50 hodin, abych všechny a všechno stihla nafotit (směje se).

Mám i své stálé, oblíbené modelky. Jsou to jak neprofesionálky, které prostě baví se nechat fotit, tak také slečny z modelingových agentur. Některé tváře mě velmi inspirují a hned třeba vím, co a jak chci s danou slečnou nafotit. Dost často je to ale také jedna velká improvizace."


 

"Domluva je dost často velmi rychlá a snadná. Prostě nahodíme téma, probereme pro a proti, nikdy nikoho netlačím do ničeho, co by se mu samotnému nelíbilo. A při samotném focení je pro mě důležité se nějakým způsobem naladit vzájemně, věřit si, nebrat to nikdy až moc vážně, jde prostě pořád a jen o fotky :) "

 

 

Co musí mít někdo, koho fotíš, abys odcházela z focení s dobrým pocitem? Co u svých modelů/modelek hledáš a vyžaduješ?

"Co hledám u svých modelek? Asi nejvíc právě tu důvěru, nebát se do toho jít a uvolnit se. Každý je svým způsobem fotogenický, jde jen o to zachytit "ten" moment a "ten" výraz."

 

Fotografie: Petra Veselá

Barčin Instagram můžete sledovat TADY a Tumblr TADY

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


0 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 • Anettt

  Worn Girl Aneta

  Naší další Worn Girl je krásná dvaadvacetiletá Aneta, která stíhá být začínající fotografkou, blogerkou, modelkou i studentkou zároveň. Nafotil ji pro nás její přítel Jakub, jehož tvorbu vám doporučujeme sledovat ;)

 •   Bronka hlavní

  Worn Girl Bronka

  Naší další Worn Girl je krásná osmnáctiletá Slovenka Bronka. Blogerka, studentka oboru Umělecká produkce a prostě dívka, která má jasně dané cíle, za kterými si stoprocentně půjde.

 •   Geen Pagli

  Worn Girl Geen

  Naší další Worn Girl je krásná, čerstvě dvacetiletá, brunetka Geen - usměvavá a upovídaná slečna, která se kterou bylo focení pro nás všechny opravdová zábava a věříme, že je to na fotkách vidět.

 •   Karol - hlavní 2

  Worn Girl Karolína

  Naší další Worn Girl je brzy osmnáctiletá studentka Karolína, která má v tomto článku nejen krásné fotografie, ale i co říct.

 •   Koki - hl.

  Worn Girl Koki

  Naší další Worn Girl je Koki. Zejména fotografka, modelka, make-up artistka, ale talentu se v ní skrývá mnohem více. Jakého, to zjistíte v článku.

 •   Margita hl.

  Worn Girl Margita

  Naší další Worn Girl je krásná třiadvacetiletá studentka Margita, jejíž krásné fotografie společně se sebereflexí a např. tím, kde sama sebe v budoucnu vidí, si můžete prohlédnout a pročíst v následujících řádcích.

 •   Market

  Worn Girl Markéta

  Naší další Worn Girl je krásná studentka a modelka Markéta a protože jsme prozatím nechtěně diskriminovali blondýnky, rozhodli jsme se to okamžitě napravit.

 • W.Gi.

  Worn Girl Martina

  Naší další Worn Girl je osmnáctiletá Martina, která buď pečlivě studuje propagační grafiku na SUPŠ anebo modelkuje pro Clique Models. Jako svoji múzu pro focení si ji vybrala fotografka a blogerka Paulína Maťová.

 •   worn-girl-martina-s- h

  Worn Girl Martina S.

  Jako naši další Worn Girl jsme oslovili krásnou dvaadvacetiletou studentku Martinu, o které se mnohem více dozvíte na fotografiích a v textu, kde popsala nejen sama sebe, ale i svůj náhled na život a budoucnost.