autor:

Worn Girl Aneta

kategorie:
Girls
publikováno:
počet komentářů:
15
Worn Girl Aneta

Naší další Worn Girl je krásná dvaadvacetiletá Aneta, která stíhá být začínající fotografkou, blogerkou, modelkou i studentkou zároveň. 

Nafotil ji pro nás její přítel Jakub, jehož tvorbu vám doporučujeme sledovat ;) 

 

W Girl Anet

 

Co je nejvýstižnější - Aneta fotografka, Aneta blogerka, Aneta modelka nebo Aneta studentka?

Tak zprvu to byla asi Aneta blogerka, co ráda fotí. Ted se snažím dělat vše proto, abych o sobě mohla mluvit jako o Anetě fotografce. Aneta modelka jsem pouze když nemám koho fotit já sama nebo se zrovna hodím někomu do projektu. A Aneta studentka za pár měsíců zas budu.

 

 

Které místo Tě, co se týče umělecké inspirace, zatím nejvíce oslovilo?

Jako první to byla určitě Paříž a Londýn.Takové to, když se v 16 konečně dostanete sami za hranice a s bradou na zemi se snažíte všechnu tu inspiraci nějak uložit v hlavě. Vždycky jsem se pak vrátila domů úplně jako někdo jiný a snažila se z toho všeho, co jsem zažila a viděla, dál čerpat a nespadnout zpět do zažitých kolejí.

Ale teď můžu říct, že největší inspirací mi byl Berlín. Našla jsem se tam v minimalismu. Jako nejlepší zážitek, asi ještě na dlouhou dobu bude situace, kdy jsme seděli ve starém amfiteátru kousek od blešího trhu a začalo se zpívat karaoke. Byla tam snad stovka lidí a nikdo se nestyděl. Lidi se prostě bavili. Vedle toho byli jiní umělci, kteří zpívali, tancovali, ta atmosféra byla neuvěřitelná. Procházíte tím, usmíváte se a říkáte si jak je najednou všechno krásné. 

 

 

Máš svůj blog s názvem Sweet Nothing, který je teď v režimu zimního spánku. Můžeme očekávat jeho probuzení?

Určitě ano, jen bude o něco míň sladký a obsahově tam snad bude více něčeho než ničeho. Nepůjde už tolik o mě, ale spíš o fotky samotné, o vlastní projekty a o focení lidí, kteří mi přijdou zajímaví. Ať už tím, jak se oblékají, životním stylem nebo tím co dělají. Já tam budu vždy spíš jako taková „třešnička“.

 

Kam se ubírají Tvoje myšlenky, když vymýšlíš a dáváš dohromady koncept příštího focení?

Poslední dobou je to tak, že se dívám na film a pak stačí, aby se mi líbila herečka, to co má na sobě nebo jen záběr kamery. Někdy vycházím jen z pocitů, které mám po tom, co film dokoukám. Pak se spustí fantazie a já mám co dělat, abych ji udržela v normě. Začnu tím, že si určím téma focení, tak nějak si utřídím, jak chci, aby ve výsledku fotky působily. Pak většinou přemýšlím, kde bych to nafotila a co budou mít modelky na sobě. To je asi zatím nejnáročnější, protože je těžké nějakým způsobem sjednotit představu s tím, co obchody nabízejí, takže oblečení většinou šiju nebo nějakým způsobem vytvářím z materiálů, které se mi zrovna hodí. Dá se říct, že když dojde na focení, mám už půlku práce za sebou.

 

V jakém oblečení se cítíš nejlépe?

Pokud mám určit styl, tak mám ráda minimalismus. U oblečení koukám na střih, mám ráda jakousi geometrii v oblékání a materiály, které nejsou úplně běžné. U barev to mám jednoduché, vystačím si s černou, bílou a stříbrnou v různých odstínech. Konkrétně se mi líbí, když můžu mít dlouhý kabát, sukni a k tomu tenisky nebo platformy. Je dost teplo na to, abych mohla kabát nechat rozepnutý, ale pořád zima na to, abych ho sundala. Tak se cítím nejlíp.

 

Co by měla podle Tebe mít každá žena ve své skříni?

Každá žena by měla mít hlavně šatnu! Já myslím, že základ je mít kalhoty, o kterých víte, že v nich vaše nohy a zadek vypadají dobře. Pak už je jedno, jestli jsou to džíny nebo černé kalhoty - jde o ten pocit, kdy víte, že ať si k tomu vezmete tenisky nebo podpatky, bude to vypadat dobře. Dál asi černý dlouhý kabát, ten umí zázraky. A přítelovu mikinu s kapucí, ve které vypadáte líp než on (smích).

 

 

Jak funguje soužití dvou kreativních duší? (Pro dosud neznalé: Anetin přítel Jakub je také fotograf a nafotil pro nás Anetu jako Worn Girl.)

Určitě zajímavě a pro většinu ostatních lidí dost netradičně. Myslím si, že Jakub je jeden z mála, kdo dokáže chápat jak mě, tak mé myšlenkové pochody. Kdybych chodila s nějakým realistou a těžkým intelektuálem, asi by mě po chvíli, co bych mu vyprávěla své nápady na focení a sny do budoucna, poslal na psychiatrii.

Na nás mám ráda, že každý fotíme něco jiného, takže nás to posouvá navzájem dál. Fantazie nás obou se rozbíhají do úplně jiných sfér, o to hezčí ale potom je, když se někde spojí, to je pak takový „vesmírný okamžik“ (smích). Ale každopádně naší velkou výhodou je, že nejsme cholerici, jinak bychom se už dávno pozabíjeli. Já jeho za to, že holce při focení sáhnul na zadek a on mě určitě tehdy, když přijde do bytu, který by vypadá jak po výbuchu a já bych mu nadšeně přišla říct, že mám nápad na nejskvělejší focení a ať si toho bordelu nevšímá (smích!).  

 

A.B.3

 

Kdo z umělců-velikánů Tě inspiruje?

Když jsem se o fotku začala zajímat, tak jsem propadla takové mé hvězdné čtveřici: Helmut Newton, Ellen von Unwerth, Annie Liebovitz a Araki. Postupně k nim za fashion fotku přibyla ještě Grace Coddington. Poslední dobou čím dál víc sleduji zahraniční časopisy a blogy, kde objevím spoustu nových fotografů, kteří jsou mi svou tvorbou mnohem blíž (Dazed and Confused, AnOther magazine, Institute magazine atd). Za jeden z nejlepších blogů považuji Love Aesthetic, protože jedna věc je mít minimalismus rád, což ale neznamená, že ho umíte nosit a už vůbec ne jím žít. A právě Ivana Carpio to umí a navíc vše působí naprosto nenuceně...

 

A.B.2 

Anetky Tumblr ZDE

FB Anetina blogu ZDE

Jakubův Tumblr ZDE

JAKO Facebook ZDE

Předchozí Worn Girls si můžete prohlédnout tady: VandaDuhovkaMartinaMelisa a MelisaEva.

Sdílet článek

Pokud vás článek zaujal a chcete podpořit práci autora, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je kliknout na "To se mi líbí". Vaše odezva nás vede k tomu, abychom pokračovali v publikování, a proto děkujeme za každé sdílení nebo komentář. REDAKCE WORN


15 komentářů

Sděl ostatním svůj názor...

Pro přidání příspěvku se prosím přihlašte, nebo zaregistrujte.

Okomentovat


Čti dál

 •   Bronka hlavní

  Worn Girl Bronka

  Naší další Worn Girl je krásná osmnáctiletá Slovenka Bronka. Blogerka, studentka oboru Umělecká produkce a prostě dívka, která má jasně dané cíle, za kterými si stoprocentně půjde.

 •   Geen Pagli

  Worn Girl Geen

  Naší další Worn Girl je krásná, čerstvě dvacetiletá, brunetka Geen - usměvavá a upovídaná slečna, která se kterou bylo focení pro nás všechny opravdová zábava a věříme, že je to na fotkách vidět.

 •   Karol - hlavní 2

  Worn Girl Karolína

  Naší další Worn Girl je brzy osmnáctiletá studentka Karolína, která má v tomto článku nejen krásné fotografie, ale i co říct.

 •   Koki - hl.

  Worn Girl Koki

  Naší další Worn Girl je Koki. Zejména fotografka, modelka, make-up artistka, ale talentu se v ní skrývá mnohem více. Jakého, to zjistíte v článku.

 •   Market

  Worn Girl Markéta

  Naší další Worn Girl je krásná studentka a modelka Markéta a protože jsme prozatím nechtěně diskriminovali blondýnky, rozhodli jsme se to okamžitě napravit.

 • W.Gi.

  Worn Girl Martina

  Naší další Worn Girl je osmnáctiletá Martina, která buď pečlivě studuje propagační grafiku na SUPŠ anebo modelkuje pro Clique Models. Jako svoji múzu pro focení si ji vybrala fotografka a blogerka Paulína Maťová.

 •   worn-girl-martina-s- h

  Worn Girl Martina S.

  Jako naši další Worn Girl jsme oslovili krásnou dvaadvacetiletou studentku Martinu, o které se mnohem více dozvíte na fotografiích a v textu, kde popsala nejen sama sebe, ale i svůj náhled na život a budoucnost.

 •   Moni hl.

  Worn Girl Monika

  Rádi bychom vám představili naší další Worn Girl - krásnou modelku Moniku Podanou, která se pro nás rozpovídala nejen o tom, jak je někdy těžké opuštět místa, která vám přirostou k srdci...

 •   Ni Ki

  Worn Girl Niki -

  Osmnáctiletá Niki z Prahy je naší další Worn Girl, kterou náš fotograf tentokrát vyhnal např. na venkovní basketbalové hřiště, kde vznikly tyto skvělé letní fotky se sportovním nádechem.

TOPlist